Zdjęcie: Materiały Autosanu
Reklama

Miasto wybrało firmę, która dostarczy dla Rzeszowa 60 nowych gazowych autobusów do 2023 roku. Umowa z sanockim Autosanem ma być podpisana w listopadzie. 

Miasto przetarg na zakup 12-metrowych autobusów ogłosiło jeszcze w maju. Formuła postępowania była nietypowa – ratusz chciał kupić 40 pojazdów z możliwością rozszerzenia oferty do 60. Ostateczna liczba zakupionych pojazdów zależała od kwoty dofinansowania z unijnego Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 i wysokości złożonych ofert.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy: Autosan z Sanoka, oferując 54,6 mln zł; Man Truck & Bus Polska – 79,1 mln zł oraz Solaris – 64,4 mln zł. Miasto na zakup 40 autobusów chciało wydać nie więcej niż 56 mln zł. Jedyna oferta, która spełniała ten warunek to ta złożona przez Autosan, którego miasto wybrało na dostawcę 40 autobusów. 

– W związku z tym, że otrzymaliśmy większe dofinansowanie z POPW – w sumie ponad 56 mln zł – zdecydowaliśmy się podpisać aneks na dostawę dodatkowych 20 autobusów. Łączna kwota zamówienia to w sumie ponad 81 mln zł – mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

To oznacza, że Autosan do 2021 roku ma dostarczyć dla Rzeszowa 60 autobusów gazowych. Postępowanie przetargowe musi jeszcze sprawdzić Urząd Zamówień Publicznych. Jeżeli wszystko będzie w porządku, umowa z sanockim producentem autobusów zostanie podpisana w listopadzie br. 

W nowych autobusach ma być co najmniej 27 miejsc siedzących i 67 stojących. Siedzenia, podobnie, jak we wszystkich miejskich autobusach, też muszą być obite niebieską tapicerką z godłem Rzeszowa. Pierwsze nowe autobusy mają się pojawić w pierwszym kwartale 2020 roku. Ostatnie w 2021 roku. Nowe gazowce zastąpią te najstarsze, których obecnie ZTM ma 69.

Zdjęcie: Materiały Autosanu

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: