Fot. Materiały Teatru "Bo Tak". Na zdjęciu po lewej Beata Zarembianka podczas spektaklu "Seks dla opornych"
Reklama

„Kobieta na zamówienie”, „Tresowany mężczyzna”, „Seks dla opornych” – te trzy tytuły z lekką nutą erotyzmu i ogromną dawką humoru będą grane w nowym Ave Teatrze Beaty Zarembianki i Jarka Babuli.

Miłośnik rzeszowskiej sceny teatralnej z pewnością kojarzy Beatę Zarembiankę, aktorkę związaną z Teatrem im. W. Siemaszkowej oraz Teatrem „Bo Tak”. Od jakiegoś czasu aktorka jest związana z jeszcze jedną placówką teatralną. Dlaczego? Bo postanowiła iść  na „swoje” i zrobić teatr „po swojemu”. 

– Wraz z moim partnerem, Jarkiem Babulą, postanowiliśmy założyć Ave Teatr. Będziemy stawiać na inteligentną rozrywkę – zapowiada Beata Zarembianka, dyrektor nowego teatru komediowego Ave Teatr w Rzeszowie.

Decyzję o tym, by odejść z „Bo Taku” i stworzyć coś własnego Zarembianka podjęła po tym, jak nie mogła dojść do porozumienia w kwestii prowadzenia teatru z Mariolą Łabno-Flaumenhaft.

Obie w 2013 r. założyły stowarzyszenie „Teatr Bo Tak” w ramach którego wyprodukowano pięć spektakli, m.in. „Prawdę” Floriana Zellera, „Miłość i politykę” Pierre Sauvil – oba spektakle wyreżyserował Marcin Sławiński – czy „Seks dla opornych” Michaele Rimiego w reżyserii Pawła Szumca.

A co to oznacza dla widza? Więcej humoru na wysokim poziomie. Ave Teatr swoją działalność zainauguruje w najbliższą sobotę (29 września) o godz. 18:45 polską prapremierą sztuki Norma Fostera „Kobieta na zamówienie” w reż. Marcina Sławińskiego i muzyką Jarka Babuli, z udziałem wspomnianej Beaty Zarembianki, Jacka Kawalca i Dariusza Niebudka. Spektakl odbędzie się w sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Dąbrowskiego 83).

A kogo spotkamy w sztuce „Kobieta na zamówienie”? Billa (Jacek Kawalec), który jest nudnawym statystykiem w stosownym wieku. Bill dostaje na urodziny od swojego najlepszego przyjaciela Leona (Dariusz Niebudek) – niecodzienny prezent. Tym prezentem okazuje się być ankieta matrymonialna. Dziesięć cech idealnej kobiety, o której marzy każdy facet.

Bill początkowo niechętnie przyjmuje zadanie, wypełnienia ankiety, jednak z czasem idea stworzenia kobiety idealnej wciąga go bez reszty. Chwilę później niewinny prezent (Beata Zarembianka) puka do drzwi i… trzeba przyjść na spektakl, by zobaczyć, jaki będzie finał tej opowieści.

Bilety na spektakl w cenie 55 zł i 45 zł można kupić w serwisie kupblecik.pl lub pod numerem telefonu: 730 530 707.

„Kobietę na zamówienie” będzie można zobaczyć później w październiku: 14 (niedziela) o  16:30, 17 (środa) o 19:45 i 21 (niedziela) o 18:00. Wtedy odbędzie się premiera spektaklu oraz oficjalna inauguracja działalności Ave Teatru. – Po wyborach (21 października są wybory samorządowe) widz będzie mógł do nas przyjść i się zrelaksować – zachęca Beata Zarembianka.

W ramach nowej placówki komediowej będą grane także dobrze znane rzeszowskiej publiczności spektakle takie jak wspomniany „Seks dla opornych” oraz  „Tresowany mężczyzna” Johna von Düffela w reżyserii Marcina Sławińskiego.

Teatr „Bo tak” z kolei nowy sezon zainauguruje 12 października komedią „Umrzeć ze śmiechu” w reżyserii Mirosława Bielińskiego – o 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury (ul. Okrzei 7).

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: