Reklama

Zarzut usiłowania podpalenia domu i budynków gospodarczych usłyszał 56-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Mężczyzna oblał budynki benzyną i chciał je podpalić.

Do zdarzenia doszło w Zdziechowicach w gminie Zaklików w sobotnie popołudnie. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, 56-letni mieszkaniec tej miejscowości zaczął awanturować się ze swoją żoną i córką.

W trakcie sprzeczki mężczyzna wyszedł przed dom, wziął kanister z benzyną i oblał dach, ściany i okna budynku mieszkalnego, a także chodnik łączący dom z zabudowaniami gospodarczymi. 56-latek chciał podpalić rozlaną benzynę i szukał zapalniczki. Przeszkodził mu w tym 29-letni mężczyzna.

O zdarzeniu została poinformowana została stalowowolska policja. Funkcjonariusze zatrzymali 56-letniego mężczyznę. Zbadali stan jego trzeźwości, miał 1,13 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną, przesłuchali świadków.

56-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania podpalenia domu i budynków gospodarczych. Prokuratura zastosowała wobec niego policyjny dozór. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.