Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

5000 zł grzywny zapłaci 40-letni Polak, który wywołał awanturę na płycie lotniska w Jasionce. 

Do zdarzenia doszło 30 lipca br. Dyżurny placówki Straży Granicznej w Jasionce otrzymał informację, że na płycie lotniska mężczyzna pali papierosa w pobliżu tankowanego w tym czasie samolotu. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie.

– Szybko ustalili, że to 40-letni Polak na stałe mieszkający w Londynie, który chwilę wcześniej przyleciał do Polski – relacjonuje ppor. Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. 

40-latek ignorował polecenia pograniczników i był agresywny. Okazało, że mężczyzna był pijany. Na płytę lotniska wysłano funkcjonariuszy SG z Zespołu Interwencji Specjalnych. Wobec nich podróżny także był agresywny, wulgarny i znieważał mundurowych. 

Pogranicznicy musieli użyć siły, a chwilę później 40-latka odwieźli do izby wytrzeźwień. W miniony czwartek krewkiemu Polakowi przedstawiono zarzut znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

– Grzywnie w wysokości 5000 zł, zobowiązania się do listownego przeproszenia mundurowych. Mężczyzna przyjął również 500-złotowy mandat za palenie papierosa na płycie postojowej lotniska – dodaje ppor. Zakielarz. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: