Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Rzeszowscy policjanci zatrzymali 24-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego ojca w trakcie awantury rodzinnej. Tragedii zapobiegł brat podejrzanego.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu na terenie jednej z miejscowości gminy Lubenia w powiecie rzeszowskim. Informacje o awanturze domowej do policjantów dotarły ok. 18:15. Gdy przyjechali na miejsce, przed domem załoga pogotowia ratunkowego udzielała pomocy 48-letniemu mężczyźnie.

– Z uwagi na obrażenia zagrażające życiu, został on przewieziony do szpitala – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci zatrzymali w domu 24-letniego Jakuba O., syna pokrzywdzonego. Wcześniej mężczyznę obezwładnił i przytrzymał jego brat. Z ustaleń śledczych wynika, że 24-latek przyszedł do domu przed 18:00. Był pijany, wszczął awanturę z ojcem i ugodził go nożem kuchennym. 

– Tłem były nieporozumienia rodzinne – twierdzi nadkom. Szeląg. Jakuba O. obezwładnił brat, a w tym czasie żona pokrzywdzonego wezwała służby. O. miał promil alkoholu w organizmie, policjanci zabrali go do szpitala, gdzie dodatkowo pobrano od niego krew do badań. Potem 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

W domu, w którym doszło do rodzinnej awantury, funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli nóż, którego najprawdopodobniej użył napastnik. Wyjaśnieniem okoliczności sprawy zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. W poniedziałek do prokuratury zwrócili się z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 24-latka.

W Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie Jakub O. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Potem do sądu prokurator wysłał wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd zdecydował, że 24-latek najbliższe trzy miesiące – do 25 października – spędzi za kratkami. 
 
(ram)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: