Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Szokujące zdarzenie w Rzeszowie! 79-letni mężczyzna zaatakował młotkiem swoją żonę. Kobieta przeżyła. Jej mąż próbował popełnić samobójstwo. 

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (12/13 maja) w jednym z mieszkań bloku nr 5 przy ulicy Żwirki i Wigury na osiedlu Dąbrowskiego. Policja w tej sprawie odsyła do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. To tam prowadzone jest śledztwo. 

Żonie zarzucał zdradę

Jak wynika z ustaleń, 79-letni Józef G. w trakcie snu zaatakował swoją żonę, 73-letnią Bożenę G. Mężczyzna podejrzewał ją o zdradę. Kobieta otrzymała ciosy młotkiem, głównie w głowę. 73-latka zaczęła się bronić. Próbowała uciec na klatkę schodową. 

Krzyki kobiety usłyszeli sąsiedzi. Jeden z nich, który mieszka piętro niżej, zobaczył, że Bożena G. próbuje wydostać się z mieszkania. Drzwi blokował jej mąż. „Zabiję cię!” – krzyczał Józef G. W pewnym momencie odpuścił. Kobieta uciekła, schroniła się u sąsiada. 

– Józef G. zamknął się w mieszkaniu i podjął próbę samobójczą. Nożem zadał sobie co najmniej kilka ran kłutych klatki piersiowej i brzucha – poinformował Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Czekają na opinię lekarzy 

Bożena G. z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Na szczęście, jej życiu aktualnie nie zagraża niebezpieczeństwo. W szpitalu jest również Józef G., który próbował zabić swoją żonę. Jest w takim stanie, że prokuratorzy na razie nie mogą go przesłuchać. 

Śledczy w mieszkaniu starszego małżeństwa zabezpieczyli m.in. nóż, którym Józef G. zadawał sobie ciosy. Znaleziono również młotek. Przesłuchano już świadków, w tym sąsiada, który ruszył na pomoc Bożenie G.  

Treść zarzutów, jakie będą przedstawione Józefowi G., są uzależnione od opinii lekarzy, którzy wypowiedzą się na temat obrażeń Bożeny G. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama