Awaria systemu linowego spowodowała, że winda na okrągłej kładce w Rzeszowie od strony Centrum Handlowego Europa II jest nieczynna. Termin naprawy jest nieznany.

O awarii windy kilka dni temu poinformowali nas Czytelnicy.

– Mam dość chodzenia wózkiem po schodach, albo niech zrobią zjazdy dla wózków na tych schodach. Winda od strony „Europy II” nie działa już tydzień. W taki upal nosić wózek z 3-tygodniowym dzieckiem to normalnie masakra – napisał do nas Paweł.

Za prawidłowe funkcjonowanie wind na okrągłej kładce odpowiada Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie. Jego dyrektor Piotr Magdoń mówi, że nieczynna winda to skutek awarii systemu linowego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Liny muszą być wymienione. Windy są produkcji hiszpańskiej. Liny zostały zamówione. Ze względu na czas dostawy od producenta, dzisiaj nie można określić terminy naprawy – twierdzi Magdoń.

Po wymianie lin, a przed dopuszczeniem windy do ruchu, będzie musiała jeszcze być sprawdzona przez Urząd Dozoru Technicznego, aby uzyskać świadectwo bezpieczeństwa.

Okrągła kładka nad al. Piłsudskiego, którą oddano do użytku w listopadzie 2012 r., ma dwie windy: od strony CH „Europa II” i ul. Grunwaldzkiej. Budowa kładki kosztowała ok. 12,5 mln zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama