Reklama

Awaria systemu linowego spowodowała, że winda na okrągłej kładce w Rzeszowie od strony Centrum Handlowego Europa II jest nieczynna. Termin naprawy jest nieznany.

O awarii windy kilka dni temu poinformowali nas Czytelnicy.

– Mam dość chodzenia wózkiem po schodach, albo niech zrobią zjazdy dla wózków na tych schodach. Winda od strony „Europy II” nie działa już tydzień. W taki upal nosić wózek z 3-tygodniowym dzieckiem to normalnie masakra – napisał do nas Paweł.

Za prawidłowe funkcjonowanie wind na okrągłej kładce odpowiada Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie. Jego dyrektor Piotr Magdoń mówi, że nieczynna winda to skutek awarii systemu linowego.

– Liny muszą być wymienione. Windy są produkcji hiszpańskiej. Liny zostały zamówione. Ze względu na czas dostawy od producenta, dzisiaj nie można określić terminy naprawy – twierdzi Magdoń.

Po wymianie lin, a przed dopuszczeniem windy do ruchu, będzie musiała jeszcze być sprawdzona przez Urząd Dozoru Technicznego, aby uzyskać świadectwo bezpieczeństwa.

Okrągła kładka nad al. Piłsudskiego, którą oddano do użytku w listopadzie 2012 r., ma dwie windy: od strony CH „Europa II” i ul. Grunwaldzkiej. Budowa kładki kosztowała ok. 12,5 mln zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

 1. Bezpartyjni nie mogą startować w wyborach, poważnie? Prawo wyborcze po 1989 się nie zmieniło?
  Trzeba być oślepionym błyskiem odnowionych elewacjami, żeby nie zauważyć, że to wszystko pozory i w rzeczywistości Rzeszów jest stolica imitacji.

 2. Roześmiałeś mnie swoimi bredniami, musisz być bardzo nieszczęśliwy bo nie z Rzeszowa, tylko zazdrość ciebie bierze. Gdyby nie ten prezydent prezez SM NM i członek PZPR i SLD to miasto było by zapomniane w kraju , dzięki niemu Rzeszów jest pięknie rozwijająca się stolicą regionu.
  Nie liczy się w jakiej kto byt partii (bo prezydent Ferenc przybiera partyjność na wyborach bo bezpartyjni nie mogą startować) tylko ile zrobił dla miasta jako gospodarz.

 3. Robota się robi na miarę stolicy imitacji.
  W całym cywilizowanym świecie usuwa się tego typu bariery architektoniczne ułatwiając ruch pieszy. Ogranicza w centrach miast ruch samochodowy. A u nas powstała aureolka naczelnego wizjonera stolicy imitacji, prezesa SM Nowe Miasto, p-osła z Drabinianki, członeka PZPR i SLD, jaśnie nam panującego od 12 lat spalinowego dziadka Tadka. Za 12 buł stanął nikomu nie potrzebny okrągły koszmarek który nie ułatwia komunikacji pieszym ani nie usprawnia ruchu kołowego, egzotyczne drewno nie wytrzymuje konfrontacji z zimowymi warunkami, chromonikle rdzewieją,a windy nie działają…

  żeszuf stolica imitacji

Comments are closed.