Podkarpacka policja podsumowała czwartkową akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze ujawnili aż 530 wykroczeń, które popełnili kierowcy samochodów, rowerzyści i piesi.

Podczas akcji policjanci zwracali uwagę na to, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych i rowerzystów. Byli surowi wobec kierujących jednośladami, którzy przejeżdżali przez przejście dla pieszych i wobec pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych.

Funkcjonariusze drogówki ujawnili aż 530 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych. 335 naruszeń dopuścili się kierowcy, 72 rowerzyści, a piesi byli sprawcami 128 wykroczeń.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rowerzyści zostali ukarani 34 mandatami karnymi, skierowano też przeciwko nim 8 wniosków o ukaranie. Ich najczęstsze przewinienie to przejeżdżanie oznakowanego przejścia dla pieszych.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała, że czwartkowa akcja potwierdziła, że najczęstsze „grzechy” pieszych to wchodzenie na jezdnię zza pojazdu, wtargnięcie na jezdnię, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i niestosowanie się do sygnalizacji. 85 osób zostało ukaranych mandatami karnymi.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama