Zdjęcie: materiały organizatorów

Piątkowy wieczór w rzeszowskiej Zorzy „W rytmie rumby”, czyli nowej, francusko-belgijskiej komedii Francka Dubosca. To idealny film na zakończenie wakacji.

Tony (Franck Dubosc) pracuje jako kierowca szkolnego autobusu. Od dawna żyje w samotności, nie utrzymując kontaktów z żoną i córką, które opuścił przed laty. Gdy pewnego dnia otrzymuje niepokojące wyniki badań kardiologicznych, postanawia zebrać się na odwagę i skonfrontować z przeszłością.

Aby tego dokonać, pod przybranym nazwiskiem, zapisuje się na kurs tańca prowadzony przez swoją córkę, którą ostatni raz widział, kiedy ta była jeszcze dzieckiem. Teraz, stawiając pierwsze kroki na parkiecie, w otoczeniu energicznego, roztańczonego towarzystwa, zrobi wszystko, aby nadać swemu życiu nowy sens. 

Reżyser filmu, Franck Dubosc, jest aktorem, który nakręcił też przebojową komedię romantyczną “Kręcisz mnie” (“Tout le monde debout”) z 2018 roku. Za pracę przy tej produkcji nominowano go do prestiżowej francuskiej nagrody filmowej Globe de Cristal.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Film miał już premierę festiwalową we Francji 18 stycznia 2022 roku. W Polsce można go oglądać od piątku, 26 sierpnia. Tego dnia w Rzeszowie kino Zorza pokaże film w ramach „Babskiego Wieczoru”. Początek o godz. 19:00, wcześniej będzie losowanie kosmetyków dla widzów. Bilet kosztuje 20 zł. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama