Zdjęcie: Materiał prasowe

Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie zaprasza wszystkich seniorów na profilaktyczne badania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na uczestników czekają m.in. badania EKG, spirometria, pakiety bezpłatnych badań krwi.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, w najbliższą środę (22 stycznia) w ZOZ nr 2 w Rzeszowie przy ul. Fredry 9 w godz. 8:00-13:00 odbywać się będą profilaktyczne badania dla seniorów.

Z bezpłatnych świadczeń mogą skorzystać dziadkowie i Babcie, którzy ukończyli 45. rok życia – pakiet badań został przygotowany specjalnie z myślą o tej grupie wiekowej

– Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań objętości płuc, czyli tzw. spirometrii. Dla babć i dziadków zaplanowano również pomiary cukru i ciśnienia oraz profilaktyczne badania mięśnia sercowego – tzw. EKG – mówi Katarzyna Tokarz, specjalista ds. marketingu w ZOZ nr 2 w Rzeszowie.

Seniorzy, którzy w godz. 8:00-13:00 odwiedzą ZOZ nr 2, będą mogli również otrzymać zaproszenia na bezpłatne badania krwi – do wyboru lipidogram, PSA (antygen gruczołu krokowego), TSH (hormon tarczycy) oraz pakiet: żelazo + wapń. Liczba bonów jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Bony będzie można odebrać osobiście w hallu głównym przychodni.

Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję wykonać pomiary składu masy ciała na specjalistycznej wadze oraz skonsultować prawidłowy sposób odżywiania z dietetykiem. Na chętnych czekać też będą  trenerzy personalni, którzy podpowiedzą, jak dobrać ćwiczenia odpowiednie do wieku i kondycji fizycznej.

Kobiety będą mogły otrzymać zaproszenia na zabiegi pielęgnacyjne na twarz i dłonie oraz wziąć udział w szkoleniu z badania piersi na fantomach, prowadzonych przez położną z ZOZ nr 2.

– Badania profilaktyczne na Dzień Babci i Dziadka mogą być doskonałym prezentem, który zrobimy sami sobie. Warto zadbać o swoje zdrowie i zdecydować się na taką formę spędzenia wolnego czasu – dodaje Katarzyna Tokarz. 

Bezpłatne badania i świadczenia:

– Spirometria, parter, pok. 10A

– EKG, I piętro, pok. 115

– Pomiary ciśnienia i cukru we krwi, parter, pok. 29 (gabinet zabiegowy)

– Warsztaty z prawidłowego samobadania piersi na fantomach przeprowadzone przez położną z ZOZ nr 2, hall główny przychodni

– Bony na badania krwi: lipidogram, PSA, TSH, Żelazo + wapń; do odebrania w hallu głównym przychodni

– Konsultacje z dietetykiem Dieta System, hall główny przychodni

– Pomiary wagi i składu ciała na wadze TANITA, hall główny przychodni

– Konsultacje kosmetyczne, Zaproszenia na zabiegi pielęgnacyjne na twarz i dłonie od Avon, hall główny przychodni

– Konsultacje z trenerem personalnym Fitness for Life, hall główny przychodni

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama