SAMSUNG CAMERA PICTURES

Makiety z bajki o Czerwonym Kapturku oraz dworca kolejowego w Gdyni w całości zbudowane z klocków Lego będzie można zobaczyć podczas największej w Polsce wystawie budowli z klocków Lego. Do Rzeszowa przyjeżdża ona 9 kwietnia.

[Not a valid template]

 

Zainteresowanie wystawą jest ogromne. Jak już informowaliśmy, wystawie będzie prawie 100 niesamowitych makiet, a cała ekspozycja składa się z kilku milionów klocków i zajmie powierzchnię 1000 m kw.

Wśród eksponatów z klocków Lego będzie m.in. Air Force One, czyli Boeing 747 należący do prezydenta USA, a także figura Roberta Lewandowskiego, reprezentanta Polski w piłce nożnej i gwiazdora Bayernu Monachium oraz Roberta Wadlow’a, najwyższego w historii człowieka – 272 cm wzrostu.

Organizatorzy wystawy ujawnili kolejne atrakcje. W Rzeszowie będzie można zobaczyć jedyne w Polsce makiety bajki o Czerwonym Kapturku oraz dworca kolejowego w Gdyni w całości zbudowane z klocków Lego.

Makieta gdyńskiego dworca Kolejowego powstała z okazji 90. urodzin miasta Gdynia, które przypadają w tym roku. Składa się z 25 tys. klocków Lego i waży 50 kg.

Z kolei scena z bajki o Czerwonym Kapturku przedstawia moment, w którym Czerwony Kapturek zbiera kwiatki, a wilk dowiedziawszy się, gdzie mieszka babcia, pędzi do niej, żeby ją zjeść. Makieta waży ponad 15 kg i składa się z 8 tys. elementów Lego.

Autorem projektów jest Maciej Ruchaj, prezes „Zbudujmy to!”, polskiego stowarzyszenia skupiającego AFOL-sów (Adult Fans of LEGO), dorosłych fanów Lego.

– Mało kto wie, że przedwojenny Dworzec Kolejowy w Gdyni funkcjonował tylko przez 15 lat. Dowiedziałem się o nim, przeglądając stare fotografie. Bardzo mi się spodobał i w ten sposób narodził się pomysł na mój kolejny projekt z klocków Lego. Jego budowa zajęła mi trzy miesiące, często pochłaniając całe weekendy i wieczory. Z kolei makietę z Czerwonym Kapturku ułożyłem dla swoich dzieci, gdyż uwielbiają tę bajkę. Dużo mi pomagały i doradzały, mając przy tym mnóstwo frajdy i zabawy – mówi Maciej Ruchaj.

Dworzec kolejowy w Gdyni został zbudowany w skali 1:56. Przedstawia główny budynek dworca wraz z przyległościami: dworcem letnim, dwoma peronami i torowiskiem. Na makiecie nie mogło zabraknąć postaci z czasów przedwojennych, a do ich stworzenia wykorzystano torsy minifigurek z zestawów m.in. : Lego Hobbit, Lego Indiana Jones, Lego Harry Potter.

Z kolei na makiecie bajki o Czerwonym Kapturku jest płynący strumyczek, strach kochający wróble, bajoro z żabami, las i trzy dęby na jego skraju. Zwiedzający zobaczą również dom babci z ogródkiem z dyniami i wiśniami. Babcia jest bardzo nowoczesna, ma solary na dachu, telewizję satelitarną, komputer i sprzęt Hi-Fi. Występuje oczywiście także gajowy ze strzelbą.

Figurka wilka to kombinacja kota z serii Lego The Simpsons z elementami wilka z serii Lego Minifigures nr 14.

Makiety Dworca Kolejowego w Gdyni i bajki o Czerwonym Kapturku, jak i setki innych prac członków stowarzyszenia „Zbudujmy to!”, będzie można zobaczyć od 9 kwietna do 19 czerwca w Millenum Hall w Rzeszowie przy al. Kopisto.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama