Zdjęcie: Fundacja Wielkiej Matki
Reklama

Z ziarenek drobnych jak pył powstanie „Mały Książę”, „Królowa Śniegu” i pontyfikat Jana Pawła II. Szybko zmieniające się obrazy będą tworzone na oczach widzów – od czwartku do soboty, w trzech filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

„Bajki i Historie Piaskiem Malowane” to połączenie muzyki, słów lektora i historii, które większość już zna. Ale porywający jest sposób w jaki tworzone są poszczególne obrazy. Muszą być tak skomponowane, żeby artysta mógł szybko przejść od jednej do drugiej sceny, bez konieczności tworzenia następnego obrazu od nowa. Dlatego pokazy adresowane są nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych i seniorów. 

W Rzeszowie odbędzie się pięć seansów. Wszystkie są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod numerem 515 409 247, do piątku (3 grudnia) w godzinach 12:00-17:00. 

Najpierw będzie można zobaczyć historię „Królowej Śniegu”. Ten pokaz odbędzie się w filii RDK Drabinianka (ul. Strażacka 9), w czwartek (2 grudnia), o godz. 18:00. Następnie na piątek (3 grudnia) w filii Biała (ul. Kard. Karola Wojtyły 164) zaplanowano dwa pokazy: „Królowa Śniegu” – o 18:00, „Pontyfikat Jana Pawła II” – o 19:15.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Z kolei w sobotę, w filii Country (ul. Herbowa 3), będzie można zobaczyć jak powstaje „Mały Książę” – to o godz. 17:00 i „Pontyfikat Jana Pawła II” – o 18:15.

Za część artystyczną odpowiada Fundacja Wielkiej Matki, która wspiera kobiety i dzieci, a także edukację i sztukę. Fundacja przyjechała do Rzeszowa na zaproszenie Rzeszowskiego Domu Kultury i Rad Osiedli: Drabinianka, Biała oraz Budziwój. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama