Fot. Materiały Muzeum-Zamek w Łańcucie. Zdjęcie z poniedziałkowego wernisażu wystawy

Tylko do końca czerwca br. w Muzeum-Zamek w Łańcucie można oglądać wystawę „Ilustracje Anny Kacprzak do bajek Maty Paterek”. 

Wystawa od poniedziałku jest dostępna w Sali Balowej dawnego Kasyna Urzędniczego. Zaproszenie do wyjątkowego bajkowego świata skierowane jest dla wszystkich, którzy chcą przenieść się do magicznego świata książek dla dzieci.

Publiczność odwiedzająca wystawę będzie mogła obejrzeć ilustracje do takich publikacji, jak „Lampa z Łańcuta” czy „Elementarz Wróżki Skarbek”. To wyjątkowy świat namalowany akwarelami, narysowany pastelami suchymi, tuszem oraz ołówkiem. W swoich pracach artystka używa ciepłych, pastelowych barw, dba o czystość i delikatność wizerunków, o detal.

– Obrazy to moje szczęście, nimi otwieram świat dla siebie, dla moich dzieci i dla innych – podkreśla Anna Kacparzak. 

Anna Kacprzak jest absolwentką Wydziału Konserwacji i Renowacji Dzieł Sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ukończyła także studia pedagogiczne. Prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi i młodzieżą. Współtworzy Szkołę Produkcji Wnętrz i Designu. Jest doktorantką warszawskiej ASP, na Wydziale Grafiki. Specjalizuje się w technice serigrafii.

Wystawa jest czynna od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 16:00 (ostatnie wejście o 15:30). Bilet normalny kosztuje 2 zł, ulgowy jest w cenie 1 zł. Prace będzie można oglądać do końca czerwca br.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama