Zdjęcie: Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie
Reklama

Zarząd województwa podkarpackiego powołał Barbarę Rogowską na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie. 

– Obowiązki zacznie pełnić od 16 lipca – poinformowała we wtorek Monika Konopka z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. 

Barbara Rogowska wygrała konkurs na stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego przy ul. Warzywnej w Rzeszowie. Na tym stanowisku zastąpi Mirosława Sosnę, który pod koniec marca br. został odwołany przez władze Podkarpacia. Sosna stracił stołek dyrektorski z powodu “utraty zaufania”.

Komisja konkursowa 11 czerwca uznała, że stanowisko dyrektora WZS należy powierzyć Barbarze Rogowskiej, a dzisiaj (10 lipca) na tę funkcję powołał ją zarząd województwa podkarpackiego.

Barbara Rogowska z wykształcenia jest socjologiem, ukończyła również podyplomowe studia z zakresu zarządzania systemem ochrony zdrowia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Rogowska jest specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa neurologicznego. Dodatkowo posiada certyfikaty z zakresu prawa zamówień publicznych oraz analizy ekonomicznej i finansowej.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe Barbary Rogowskiej związane jest z pracą pielęgniarki. Od 2002 roku do tej pory zajmowała stanowiska pielęgniarki oddziałowej w ZOZ nr 1 w Rzeszowie, OLK w Rzeszowie, ZOZ MSWiA w Rzeszowie, a od 2012 roku w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej.

Od 2002 roku Barbara Rogowska była też zaangażowana w działalność związku zawodowego NSZZ Solidarność. Jej zainteresowania to jazda konna i historia.

WZS przy ul. Warzywnej to największa w regionie przychodnia. Pracuje w niej ponad 300 osób, rocznie obsługuje około 500 tys. pacjentów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. No super wygląda że ta Pani ma kwalfikacje tylko proste pytanie kiedy w końcu parking bedzie parkingiem jak przystało na XXI – wiek a nie torem do jazdy przed rajdem terenowym bo po 40 kilku latach od powstania przychodni to i parking powinien byc na tip- top a nie tylko trakt dojazdu do niego przed budynkiem ; O !

Comments are closed.