Zdjęcie: Materiały MSWiA
Reklama

Autor słynnego twierdzenia, że “polskie państwo istnieje tylko teoretycznie” 4 grudnia pojawi się w Rzeszowie. Bartłomiej Sienkiewicz przyjedzie na zaproszenie podkarpackiego Komitetu Obrony Demokracji.

Bartłomiej Sienkiewicz w latach 2013-2014 był ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska oraz koordynatorem służb specjalnych. Do dymisji podał się we wrześniu 2014 roku, gdy tygodnik “Wprost” ujawnił stenogramy podsłuchanych rozmów w warszawskiej restauracji “Sowa i Przyjaciele”, jakie Sienkiewicz toczył z ówczesnym prezesem NBP Markiem Belką i jego najbliższym współpracownikiem Sławomirem Cytryckim. 

To wtedy z ust Bartłomieja Sienkiewicza padło już słynne twierdzenie, że “polskie państwo istnieje tylko teoretycznie” oraz “c**j, d**a i kamieni kupa”. Do znanych wypowiedzi Sienkiewicza można też zaliczyć zdanie “Idziemy po was!”, gdy w 2013 roku wtedy szef MSWiA wypowiedział wojnę skinheadom i środowiskom pseudokibiców. 

Po odejściu z MSWiA, Bartłomiej Sienkiewicz przez chwilę stał na czele Instytutu Obywatelskiego, think thanku Platformy Obywatelskiej. Z polskiego życia publicznego wycofał się latem 2015 roku po wybuchu tzw. afery taśmowej, która była jedną z głównych przyczyn porażki PO w wyborach parlamentarnych. Sienkiewicz zajął się doradztwem wizerunkowym, w 2017 roku dziennik “Fakt” ujawnił, że były szef MSWiA doradza politykom Ukrainy.

Bartłomiej Sienkiewicz 4 grudnia br. (wtorek) przyjedzie do Rzeszowa na zaproszenie podkarpackiego KOD-u w związku z wydaną przez niego książką “Państwo teoretyczne”, w której opowiada o kulisach polityki. Empik, reklamując książkę Sienkiewicza, napisał, że “to poruszająca diagnoza współczesnej Polski, a zarazem podsumowania prawie trzech dekad polskiej niepodległości”. 

Spotkanie z Bartłomiejem Sienkiewiczem odbędzie się w rzeszowskim hotelu Grand w sali Jazz Room. Początek o godz. 18:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

30 KOMENTARZE

 1. O aferach okrągłostołowych było wiadomo od początku, tylko trzeba słuchać i czytać odpowiednie media i ludzi 😛

  Niektórzy do końca życia będą wierzyć, że rząd Olszewskiego ścięli przez lustrację a nie ukrócenie przekrętów prywatyzacyjnych.

 2. Stary napisali ze przyjezdza. Przyjezdza no i co z tego? Wina portalu? Maja nie pisac, idz poczytaj tvp info tam pisza prawde i tylko prawde…

 3. Tak sobie myśle że jak już zapraszamy takich fajnych ludzi to może i zaprosimy tych dwu milicjantów co zabili Popiełuszke i wrzucili do rzeki? Gdyby nie oni nie mielibyśmy świętego. Tylko kto będzie ciekawszy?

 4. Jak zwykle na tym portalu najciekawsze i najbardziej rzeczywiste informacje są w komentarzach. Reszta oczywiście tendencyjna, zero obiektywizmu, trzymanie racji tylko jednej strony.

 5. Mój dziadek też przyjeżdża jutro do Rzeszowa. Zaspokoiliśmy waszą ciekawość? Drodzy internauci – pochwalić się kto do was przyjeżdża w tym tygodniu! Niech wszyscy się o tym jakże ważnym fakcie dowiedzą haha

 6. trzeba mieć nieźle zryty beret by chodzić na spotkania ludzi, którzy się kompletnie skompromitowali w życiu publicznym, a teraz będa opowiadać o demokracji, wolności, konstytucji itp…

 7. Widocznie zajazd “U Krysi” 35 km od Rzeszowa nie był odpowiednio prestiżowy i nie dał wykładu o budowaniu demokracji za niemieckie pieniądze.

 8. Radny miejski z klubu SLD Buż i emerytowany radny Dec z PO też powitają wraz z KOdziarzami byłego ministra Sienkiewicza w koszulkach z napisem KONstytucja czy zaczną znów palić znicze pod Sadem Okręgowym.

 9. Ciekawe czy powtórzy “sukces” Lisa, o którym głośno było przed spotkaniem, a później głucha cisza?
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sienkiewicz-juz-po-przesluchaniu-w-sprawie-podsluchanej-rozmowy-z-belka,460532.html
  “Po wyjściu z prokuratury Sienkiewicz z dziennikarzami zamienił dwa zdania. – Wielokrotnie się do tego odnosiłem, zarówno na sali sądowej, jak i w rozmowach z przedstawicielami mediów – powiedział. Więcej mówić nie chciał.”
  Nie chciał, nie chciał, aż się rozpisał…protokoły z przesłuchań jako załączniki do książki będzie rozdawał, teoretycznie przy ośmiorniczkach w Grandzie ?
  Sienkiewicz to wielki Polak, ale Henryk mu było na imię.

 10. No cóż, jaki kodomitet tacy goście. Apropos gości – gdzie relacje ze spotkania z Lisem? Bo zapowiedzi było więcej jak przedślubnych a relacji ani widu ani słychu!

 11. Może i rudy działacz z KLD, historyk z U.G z Sopotu też przyjedzie z Sienkiewiczem do Rzeszowa.Rzadko bywał na Podkarpaciu bo chyba się czegoś ten ,,linoskoczek,, obawia.Co prawda jak przegrał wybory do UW to wizytował zakłady graficzne jak jego kolega z UG socjolog Andrzej Maroszek przejął udziały w zakładach graficznych,Ale się ten inwestor branżowy z Gdańska,zatrzymany m.in za oszustwa nie tylko z zobowiązań inwestycyjnych nie wywiązał ale wyprowadził z zakładów bezkarnie ponad 1 mln $.

 12. Niech weźmie ze sobą Bolka czyli też cenionego pisarza walczącego otakepolske, wypada też wziąć paczkę zniczy jak się jedzie na zaproszenie KODu.

Comments are closed.