Zdjęcie: Materiały MSWiA

Autor słynnego twierdzenia, że „polskie państwo istnieje tylko teoretycznie” 4 grudnia pojawi się w Rzeszowie. Bartłomiej Sienkiewicz przyjedzie na zaproszenie podkarpackiego Komitetu Obrony Demokracji.

Bartłomiej Sienkiewicz w latach 2013-2014 był ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska oraz koordynatorem służb specjalnych. Do dymisji podał się we wrześniu 2014 roku, gdy tygodnik „Wprost” ujawnił stenogramy podsłuchanych rozmów w warszawskiej restauracji „Sowa i Przyjaciele”, jakie Sienkiewicz toczył z ówczesnym prezesem NBP Markiem Belką i jego najbliższym współpracownikiem Sławomirem Cytryckim. 

To wtedy z ust Bartłomieja Sienkiewicza padło już słynne twierdzenie, że „polskie państwo istnieje tylko teoretycznie” oraz „c**j, d**a i kamieni kupa”. Do znanych wypowiedzi Sienkiewicza można też zaliczyć zdanie „Idziemy po was!”, gdy w 2013 roku wtedy szef MSWiA wypowiedział wojnę skinheadom i środowiskom pseudokibiców. 

Po odejściu z MSWiA, Bartłomiej Sienkiewicz przez chwilę stał na czele Instytutu Obywatelskiego, think thanku Platformy Obywatelskiej. Z polskiego życia publicznego wycofał się latem 2015 roku po wybuchu tzw. afery taśmowej, która była jedną z głównych przyczyn porażki PO w wyborach parlamentarnych. Sienkiewicz zajął się doradztwem wizerunkowym, w 2017 roku dziennik „Fakt” ujawnił, że były szef MSWiA doradza politykom Ukrainy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bartłomiej Sienkiewicz 4 grudnia br. (wtorek) przyjedzie do Rzeszowa na zaproszenie podkarpackiego KOD-u w związku z wydaną przez niego książką „Państwo teoretyczne”, w której opowiada o kulisach polityki. Empik, reklamując książkę Sienkiewicza, napisał, że „to poruszająca diagnoza współczesnej Polski, a zarazem podsumowania prawie trzech dekad polskiej niepodległości”. 

Spotkanie z Bartłomiejem Sienkiewiczem odbędzie się w rzeszowskim hotelu Grand w sali Jazz Room. Początek o godz. 18:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama