Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Port Lotniczy w Jasionce ma nowego dyrektora. Za sprawy komercyjne odpowiada Bartosz Górski, były prezes Asseco Resovii Rzeszów. 

Jak udało nam się dowiedzieć, Bartosz Górski od 1 czerwca br. jest dyrektorem pionu komercyjnego spółki „Rzeszów-Jasionka”, która zarządza lotniskiem. 

Górski to znane nazwisko w Rzeszowie, szczególnie wśród fanów siatkówki. Bartosz Górski przez długie lata był związany z Asseco Resovią – od 2002 roku. Potem, w 2008 roku, został wiceprezesem klubu, a od 2016 roku do 2018 r. był prezesem Resovii.

Górski stracił stanowisko po fatalnych wynikach drużyny z początku sezonu 2018/2019. W maju 2019 r. został wiceprezesem innej drużyny PlusLigi – Aluron Virtu Warty Zawiercie. Teraz, jak się okazuje, jego zawodowe drogi z siatkówką rozeszły się. 

Czym się zajmuje Bartosz Górski jako dyrektor pionu komercyjnego Portu Lotniczego w Jasionce? – Odpowiada za całokształt działań w zakresie handlu, marketingu, rozwoju połączeń i obsługi pasażera, które zostały zintegrowane w nowej strukturze organizacyjnej spółki – informuje nas Anna Kot z Portu Lotniczego w Jasionce. 

Twierdzi, że zatrudnienie Bartosza Górskiego na stanowisku dyrektora pionu komercyjnego pozwoli portowi zwiększyć przychody zarówno w obszarze usług lotniskowych, jak i pozalotniczych, a także „rozwinąć relacje z liniami lotniczymi, touroperatorami oraz innymi partnerami handlowymi lotniska”.

Przedstawiciele Jasionki przekonują, że spółka lotniskowa musiała w tej dziedzinie „wzmocnić kompetencje” w obliczu nowych wyzwań biznesowych przed jakimi stoją lotniska regionalne w związku z pandemią COVID-19.

– Bartosz Górski jest doskonale wykształconym menedżerem z ponad 15-letnim doświadczeniem w zakresie marketingu, sprzedaży, prowadzenia negocjacji oraz zarządzania – zachwala nowego dyrektora Anna Kot. 

– Jego umiejętności biznesowe, znajomość narzędzi finansowych oraz budowanie relacji handlowych na poziomie międzynarodowym zdecydowały o nawiązaniu współpracy z Bartoszem Górskim – dodaje.

Bartosz Górski jest związany ze spółką lotniskową umową cywilno-prawną. Jego zarobki są objęte tajemnicą handlową. Zatrudnienie Górskiego w Jasionce to efekt jego dobrych relacji z Michałem Tabiszem, wiceprezesem portu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama