Zdjęcie: Materiały prasowe

Kolejny sukces Basi Olearki! Tym razem rzeszowianka projektantka zaprezentowała swoją kolekcję „Shine” na berlińskim Fashion Week.

Basia Olearka znów zaprezentowała swoją kolekcję. Tym razem 15 stycznia pojechała do Berlina, by światu mody przedstawić „Shine”.

Ta kolekcja składa się z damskich sukienek i kombinezonów w karnawałowej odsłonie. Błyszczące cekiny, tańczące frędzle, mieniące się w świetle welury – to znak rozpoznawczy kolekcji Basi Olearki, którą projektantka wraz oryginalnymi torebkami Moniki Chańskiej, twórczyni marki Harmattanleathergoods bags, zaprezentowała w Berlinie.

Fashion Week odbył się w pięknych wnętrzach Quartier 206, które znajduje się przy najmodniejszej ulicy dawnego Berlina wschodniego – Friedrichstrasse.

– Lokalizacja pełna jest ekskluzywnych butików. To jedna z najbardziej znanych ulic znajdujących się nieopodal Potsdamer Platz, Branderburger Tor i Check Point Charlie – wyjaśnia Marta Lebioda, menadżerka Basi Olearki.

– Pokazy odbyły się przy pełnej widowni, w towarzystwie mnóstwa fotoreporterów, a swoje kolekcje prezentowali projektanci z Niemiec, Polski, Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy – dodaje. 

Na pokazie mody Basi Olearki był obecny także Konsul Generalny Niemiec w Krakowie dr Michael Gross, który wspiera kulturalne i artystyczne działania polsko-niemieckie.

Basia Olearka mieszka i tworzy w Rzeszowie. Swoje kolekcje prezentuje w wielu polskich miastach i nie tylko. Ubiera znane aktorki. W 2019 roku zadebiutowała także w Paryżu (marzec) oraz Berlinie podczas tygodnia mody – Fashion Week (lipiec).

Z wielką pasją Olearka sama planuje i organizuje wielkie wydarzenia modowe, cieszące się dużą popularnością wśród miłośników mody i nie tylko. Terminal lotniska, dach hotelu, muzeum, korytarze galerii handlowej nocą, po jej zamknięciu – to tylko niektóre z miejsc, gdzie odbyły się organizowane przez nią pokazy.

– Tworzenie to dla mnie pretekst do spotkania się z ludźmi. Jestem żoną, mamą dwójki dzieci, ale przede wszystkim kobietą i to podkreślam w moich ubraniach – podkreśla za każdym razem Basia Olearka.

Basia Olearka tworzy także ubrania dla mężczyzn, w których każdy może poczuć się wygodnie i oryginalnie, a każda marynarka jest perfekcyjnie skrojona.

 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama