Fot. Joanna Bród / Rzeszów News. Na zdjęciu biletomat przy ul. Lubelskiej

Jeden bilet na autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji i Międzygminnej Komunikacji Samochodowej. Rada Miasta Rzeszowa uchwaliła cennik. 

Pasażerowie miejskiej i podmiejskiej komunikacji autobusowej będą mogli korzystać ze zintegrowanego biletu. Na wtorkowej sesji Rada Miasta Rzeszowa uchwaliła wspólny bilet dla obydwu przewoźników oraz jego ceny. 

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie obsługuje teren miasta oraz sąsiednie gminy: Boguchwała, Lubenia, Świlcza i Tyczyn. Tereny większości sąsiadujących z Rzeszowem gmin obsługują autobusy Międzygminnej Komunikacji Samochodowej, która należy do Związku Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa.

Zarówno ZTM, jak i ZG PKS mają odrębny system biletowy. Dla pasażerów to utrudnienie, np. podczas przesiadek z autobusów jednego przewoźnika do drugiego konieczny jest zakup kolejnego biletu lub też posiadanie dwóch biletów okresowych.

Dlatego też podjęto rozmowy o wprowadzeniu wspólnego biletu, który uprawniałby do korzystania z przejazdów autobusami zarówno MPK, jak i MKS. Efektem tych rozmów jest uchwała, którą we wtorek przyjęła Rada Miasta Rzeszowa. Na jej mocy zostanie wprowadzony wspólny bilet dla pasażerów korzystających z usług obu przewoźników. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W czerwcu ma być podpisana umowa. – Zintegrowany bilet miesięczny zacznie obowiązywać od 1 lipca – zapowiedział Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. Bilet miesięczny normalny kosztować będzie 146 zł w strefie I i 186 zł w strefie II. Bilet ulgowy ustawowy odpowiednio 73 i 93 zł, a ulgowy samorządowy 82 i 105 zł. 

Poniżej wykaz przystanków, dla których obowiązuje zintegrowany bilet: 

Zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama