Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

27 lip Golden Globe stanie wiosną na ul. 3 Maja w Rzeszowie w donicach. To pomysł Tadeusza Ferenca na to, aby na deptaku było bardziej zielono i przyjemnie.

Jeszcze w lutym Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, poprosił swoich pracowników, aby na ul. 3 Maja pojawiło się więcej drzew. –  Na deptaku jest za pusto, te nasadzenia, które są, to za mało. Trzeba dodać nowe, które będzie można ustawić w donicach, aby bardziej zazielenić deptak – powiedział wówczas Tadeusz Ferenc.

Zgodnie z tą prośbą nowe nasadzenia pojawią się już wioną. Będzie to 27 lip, które staną w donicach po obu stronach deptaka. – Nie chcieliśmy już mieszać gatunków, dlatego zdecydowaliśmy się na ten, który już na deptaku istnieje. Mamy już odpowiednie drzewka zarezerwowane w szkółce – wyjaśnia Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

To jednak nie koniec „zalewania” zielenią rzeszowskich deptaków. Tadeusz Ferenc chce również, aby na modernizowanej w tym roku ul. Kościuszki także pojawiły się drzewa. – Tam jest zbyt wąsko, aby posadzić drzewa, ale z pewnością znajdzie się miejsce na nasadzenia kwiatowe, aby ożywić to miejsce – zapewnia Wąsowicz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przypomnijmy, że na remontowanej w ub. roku ul. 3 Maja stoi już 28 lip Golden Globe. Mają one 2,5 wysokości, a średnica korony w kształci liści wynosi od 1 do 1,2 m.  Są one podświetlane i automatycznie nawadniane. Oprócz tego, na ul. 3 Maja posadzono także kwiaty oraz powstał trawnik.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama