Reklama

Rzeszowska prokuratura zdecydowała, że postawi 23-letniemu Dariuszowi Z. zarzuty znieważenia na tle rasowym dwóch obywateli Turcji w klubie muzycznym „Grand” w Rzeszowie.

O prowadzonym w tej sprawie śledztwie pisaliśmy pod koniec kwietnia br. Prokuratura przez kilka miesięcy zastanawiała się, czy Dariuszowi Z. postawić zarzuty popełnienia przestępstwa na tle rasistowskim.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w nocy z 31 marca na 1 kwietnia w klubie „Grand”. W lokalu bawiło się kilku obywateli Turcji. Jeden z nich przyszedł ze swoją dziewczyną. W klubie był również 23-letni Dariusz Z.

W trakcie imprezy doszło do awantury.

– Podejrzany mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, zaczepił dziewczynę jednego z obywateli Turcji. Chciał z nią zatańczyć. Obywatel Turcji na to nie wyraził zgody. Pomiędzy obcokrajowcami a Dariuszem Z. doszło do szarpaniny – mówi Renata Majer, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Z ustaleń prokuratury wynika, że obywatele Turcji zostali przez 23-latka znieważeni na tle rasowym. – Pod ich adresem były kierowane rasistowskie wyzwiska typu „ciapaty”. Obcokrajowcy zostali również wyzywani wulgarnymi słowami o podłożu rasistowskim – twierdzi prokurator Majer.

Wcześniej na Dariuszu Z. ciążyły zarzuty dotyczące znieważenia policjantów, którzy zostali wezwani przez ochronę klubu do awanturującego się w „Grandzie” 23-latka. Prokuratura sprawę badała również pod kątem rasistowskiego incydentu. Szczegółowo przesłuchała obywateli Turcji.

– Zostało wydane postanowienie o uzupełnienie zarzutów dla podejrzanego. Przestępstwo znieważenia na tle rasowym jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Jeszcze w tym miesiącu zamierzamy taki zarzut przedstawić Dariuszowi Z. – zapowiada Renata Majer.

Pokrzywdzonymi jest dwóch Turków.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Ta strona jest jawnie antypolska i to jej mozna zarzucic rasizm z tym ze przeciw wlasnym rodakom. Sadzac po bzdurach ktore tu wypisuja to finansuje ich albo wyborcza albo kod.

  2. a tego żołnierza co niby obrażał Portugalczyków szanowna redakcja już przeprosiła?
    a może wytoczył wam proces o zniesławienie?
    pochwalcie się!

Comments are closed.