Reklama

Sygnalizacja świetlna pojawi się na skrzyżowaniu ulic Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Konfederatów Barskich i Morgowej w Rzeszowie.

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie rozstrzygnął już przetarg na ich wykonawcę. Została nim firma Elstop z Nowego Sącza. Wszystkie prace ma wykonać za ok. 392 tys. zł. Firma daje 5 lat rękojmi za jakość wykonania.

Skrzyżowanie ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ulicami Konfederatów Barskich i Morgową nie było lubiane przez kierowców od dawna. Szczególnie przez tzw. niedzielnych kierowców. Dla nich przejazd np. z ul. Konfederatów Barskich w ul. Morgową stanowił spore wyzwanie.

Kłopoty miewali jednak również doświadczeni kierowcy, chcący skręcić w boczne ulice z Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Zwłaszcza, gdy na każdej z ulic skrzyżowania pojawiały się samochody chcące przeskoczyć krzyżówkę w różnych kierunkach.

Problem zrobił się jeszcze większy, od kiedy kierowcy chcący ominąć korek na ul. Lwowskiej w kierunku ronda, skręcali wcześniej w ul. Na Skały i później ulicami Traugutta i Konfederatów Barskich docierali do ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Zaczęło robić się tłoczno i niebezpiecznie.

Na skrzyżowaniu dochodziło zresztą często do stłuczek. Nic więc dziwnego, że kierowcy od dawna sugerowali miastu instalację na skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Wkrótce się doczekają. Ma być gotowa jeszcze przed wakacjami. Sygnalizacja ma działać od godz. 6:30 do 9:00 oraz od 14:00 do 18:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Ja mieszkam na osiedlu Pobitno lekko ponad 20 lat. Najpierw rodzice (nie miałem prawka) teraz ja bez problemu pokonujemy to skrzyżowanie. Oczywiście zdarzy siś ktoś, kto dostanie prawo jazdy, bo się uda i wtedy ma problem. Jak dla mnie to czysta autoselekcja

  2. Drodzy urzędnicy. Mieszkam na rogu ulicy armii krajowej oraz morgowej. Przez wjazd i wyjazd z mojej posesji trwa od 10-15 w godzinach szczytu. Dzięki sygnalizacji świetlnej będę wyjeżdżał jeszcze dłużej. Droga Redakcjo proszę o nagłośnienie mojego problemu gdyż nie wiem do kogo się z tym zwrócić.

Comments are closed.