Sygnalizacja świetlna pojawi się na skrzyżowaniu ulic Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Konfederatów Barskich i Morgowej w Rzeszowie.

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie rozstrzygnął już przetarg na ich wykonawcę. Została nim firma Elstop z Nowego Sącza. Wszystkie prace ma wykonać za ok. 392 tys. zł. Firma daje 5 lat rękojmi za jakość wykonania.

Skrzyżowanie ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ulicami Konfederatów Barskich i Morgową nie było lubiane przez kierowców od dawna. Szczególnie przez tzw. niedzielnych kierowców. Dla nich przejazd np. z ul. Konfederatów Barskich w ul. Morgową stanowił spore wyzwanie.

Kłopoty miewali jednak również doświadczeni kierowcy, chcący skręcić w boczne ulice z Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Zwłaszcza, gdy na każdej z ulic skrzyżowania pojawiały się samochody chcące przeskoczyć krzyżówkę w różnych kierunkach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Problem zrobił się jeszcze większy, od kiedy kierowcy chcący ominąć korek na ul. Lwowskiej w kierunku ronda, skręcali wcześniej w ul. Na Skały i później ulicami Traugutta i Konfederatów Barskich docierali do ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Zaczęło robić się tłoczno i niebezpiecznie.

Na skrzyżowaniu dochodziło zresztą często do stłuczek. Nic więc dziwnego, że kierowcy od dawna sugerowali miastu instalację na skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Wkrótce się doczekają. Ma być gotowa jeszcze przed wakacjami. Sygnalizacja ma działać od godz. 6:30 do 9:00 oraz od 14:00 do 18:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama