Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Ponad kilometr ma mieć połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego w Rzeszowie, które drogowcy planują wybudować do 2022 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to 15 mln zł. 

Nową drogę na osiedlu Paderewskiego planuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie. Ma ona biec wzdłuż ogródków działkowych i domów jednorodzinnych do ul. Krzyżanowskiego na wysokości alei Armii Krajowej – do nowo zmodernizowanej ul. Wieniawskiego.

Według wstępnej koncepcji, droga ma mieć ok. 1,3 km, będzie dwujezdniowa, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, chodnik, ścieżki rowerowe, kanalizację i oświetlenie. – Droga bardzo usprawni ruch w tej części miasta – mówi Andrzej Maciejko, p.o. dyrektora MZD w Rzeszowie. 

To prawda. Codziennie przez skrzyżowanie ulic Paderewskiego i Witolda przejeżdża 10 tys. samochodów. Korki na tych dwóch ulicach szczególnie doskwierają mieszkańcom Słociny  w godzinach porannych i popołudniowych szczytów. Tymi drogami chętnie poruszają się także mieszkańcy Malawy, Cierpisza, Kraczkowej, czy innych miejscowości powiatu łańcuckiego. 

Bywa tak, że wjazd i wyjazd ze Słociny zajmuje nawet 30 minut. Budowa nowej drogi ma odciążyć szczególnie ruch na ul. Paderewskiego. W przyszłości planowana droga ma połączyć centrum z planowaną obwodnicą południową.

Kiedy powstałoby nowe połączenie drogowe? – Jak najszybciej chcemy inwestycję wprowadzić do budżetu. W tym roku planujemy ogłosić przetarg na opracowanie projektu. Ten etap powinien potrwać około roku. Liczymy, że w przyszłym roku uda się ogłosić przetarg na wybór wykonawcy – dodaje dyrektor Maciejko. 

Nowa droga, przy optymistycznym założeniu, powinna być gotowa do 2022 roku. Szacowany koszt inwestycji to około 15 mln zł. 

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama