Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Nowe żłobki w mieście to jeden z priorytetów Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa. Nowa tego typu placówka w przeciągu trzech lat ma powstać na osiedlu Wilkowyja.  

O tym, że na osiedlu Wilkowyja powstanie nowy żłobek, jeszcze podczas lipcowej sesji Rady Miasta zdecydowali radni. – Na ten cel zostało w wieloletniej prognozie finansowej zapisane 120 tys. zł, po to, aby w przyszłym roku móc już opracować dokumentację inwestycji – przekazuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Miasto chce, aby nowa placówka powstała w przeciągu najbliższych trzech lat i przyjęła co najmniej 120 dzieci. Obecnie Biuro Gospodarki Mieniem szuka działki, na której miałby powstać nowy obiekt.  – Przybywa tam mieszkańców, powstają nowe bloki, domy i żłobek jest konieczny – przekonywał jeszcze podczas lipcowej sesji Tadeusz Ferenc.

To, że miasto inwestuje w budowę nowych szkół, przedszkoli i żłobków to nie nowość. Kolejne tego typu obiekty mają powstać m.in. przy ul. Strzelców na osiedlu Budziwój (miasto w poniedziałek ogłosiło kolejny przetarg). Kolejne żłobki powstają przy ul. Iwonickiej na os. Przybyszówka i przy ul. Jachowicza na os. Drabinianka. 

Obecnie w Rzeszowie jest 9 miejskich żłobków, które są w stanie przyjąć niecałe 1300 dzieci. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: