Mimo planów ratusza, na rzeszowskim Rynku nie będzie można obejrzeć na telebimie siatkarskich Mistrzostw Świata.

Mistrzostwa Świata w Polsce rozpoczynają się 30 sierpnia. Transmisję z siatkarskiego mundialu przeprowadzi Telewizja Polsat, ale w otwartym kanale zobaczymy tylko pierwszy mecz Polaków, za kolejne mecze trzeba będzie już zapłacić, co się nie spodobało fanom siatkówki.

Kilka dni temu w mediach pojawiły się informacje, że kibice będą mogli dopingować polską drużynę na rzeszowskim Rynku. Ratusz starał się o to, by na Rynku zamontować telebim.

– Nic na ten temat nie wiem i nic takiego przez wydział kultury, sportu i turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa nie jest planowane – twierdzi dyrektor wydziału Justyna Sokołowska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Zwykle bardzo dobrze sprawdza się strefa kibica, która jest organizowana przy większych zawodach sportowych w Millenium Hall. Tam jest zainstalowany telebim. Tam powinno organizować się strefę kibica. W czasie mistrzostw mamy też imprezy na Rynku. Byłby konflikt techniczny – dodaje Sokołowska

Dzisiaj otrzymaliśmy już ostateczną odpowiedź w tej sprawie. – Nie będzie telebimu na Rynku na MŚ w siatkówce – poinformowała nas Katarzyny Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Kibicom pozostaje śledzić zmagania siatkarzy w domowym zaciszu w telewizji, albo wspólnie ze znajomymi w barach, czy restauracjach.

Reklama