Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku
Reklama

Dramatyczne sceny w podprzeworskim Jaworniku Polskim. 50-letni dostawca pieczywa z powiatu rzeszowskiego został brutalnie pobity przez 29-letniego mężczyznę. Sprawcy grozi nawet dożywotnie więzienie. 

W poniedziałek po 3:00 nad ranem policjanci z Przeworska zostali poinformowani, że przed jednym ze sklepów w Jaworniku Polskim leży zakrwawiony mężczyzna. Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, ekipa karetki udzielała pomocy rannemu mężczyźnie. 50-latek, który wcześniej przywiózł do sklepu towar, w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Policjanci ruszyli na poszukiwania sprawcy pobicia. Przejrzeli zapis ze sklepowych kamer, które zarejestrowały, jak kierowca volkswagena przyjechał do sklepu i przywiózł poranną dostawę pieczywa. Po wyjściu z auta został on zaatakowany od tyłu przez innego mężczyznę, przedmiotem przypominającym kij bejsbolowy.

– Kiedy przewrócił się na ziemię, napastnik jeszcze wielokrotnie zadawał mu uderzenia po głowie i innych częściach ciała. Sprawdzał też jego kieszenie, po czym wsiadł do samochodu dostawcy i odjechał w nieznanym kierunku – relacjonuje asp. stab. Justyna Urban, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku. 

Mimo że sprawca był zamaskowany, policjanci ustalali jego tożsamość (29-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego), przekazali numery rejestracyjne skradzionego VW wszystkim patrolom, także w jednostkach ościennych. Poszukiwania 29-latka objęły całą Polskę. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali go funkcjonariusze z komendy w Zgorzelcu.

Policjanci w VW znaleźli kij bejsbolowy. 29-latek tego samego dnia został przewieziony do do komendy w Przeworsku, a w środę rano doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przeworsku, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: