Reklama

Brutalne zabójstwo psa w jednej z podprzemyskich miejscowości. Pies rasy bokser został zatłuczony i wrzucony do szamba. Policja zatrzymała właściciela czworonoga i jego znajomego. Obaj usłyszeli zarzuty.

O całej sprawie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu zostali powiadomieni w poniedziałek (28 września). Ze zgłoszenia wynikało, że pies rasy bokser został zabity w bestialski sposób i wrzucony do szamba.

Funkcjonariusze pojechali do właściciela boksera, który mieszka na terenie gminy Fredropol. Zastali tam 51-letniego mężczyznę. Policjanci przeszukali posesję.

– W ostojniku na ścieki ujawnili ciało psa, które zostało wydobyte i zabezpieczone do badań weterynaryjnych. Lekarz weterynarii potwierdził, że bokser poniósł śmierć na skutek uderzeń ciężkim przedmiotem – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Policjanci zatrzymali właściciela psa i jego 29-letniego znajomego. Obaj byli pijani, trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Przyznali się do brutalnego zabicia boksera i opisali w jakich okolicznościach to zrobili. Właściciel psa będzie odpowiadał za podżeganie do uśmiercenia boksera, a 29-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego za jego dokonanie.

Mężczyznom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama