Reklama

Rzeszowskie schronisko „Kundelek” przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji dlaSchroniska.pl. Zwierzętom można pomóc bez wychodzenia z domu.

[Not a valid template]

 

Zwierząt, którym los nie podarował ciepłego kąta ani kochających właścicieli, niestety nie brakuje. Ich domem, często na zawsze, zostają schroniska. Ich pracownicy, a także wolontariusze robią, co mogą, by zapewnić im jak najlepsze warunki, jednak nierzadko potrzebują wsparcia. Pomocną dłoń wyciągają do nich organizatorzy akcji dlaSchroniska.pl.

W tej charytatywnej inicjatywie udział biorą schroniska z całej Polski. Za pośrednictwem specjalnego serwisu www.dlaSchroniska.pl możemy obecnie pomagać kilkuset zwierzętom. Do akcji właśnie przyłączyło się schronisko dla bezdomnych zwierząt „Kundelek” z Rzeszowa.

Teraz, by wesprzeć przebywające pod jego opieką bezdomne psy i koty, wystarczy komputer i dostęp do internetu.

– Na potrzeby platformy www.dlaSchroniska.pl każda placówka, czy fundacja przygotowuje zdjęcia i opisy swoich podopiecznych, a także specjalne listy potrzebnych im przedmiotów, które za pośrednictwem tej strony internetowej można im od razu podarować. Dzięki temu, że te wykazy są tworzone dla poszczególnych psów i kotów indywidualnie przez ich opiekunów, internauci mają pewność, że zakupione przez nich prezenty będą trafione – mówi Piotr Baranowski, jeden z pomysłodawców akcji.

Jak pomóc?

Mechanizm jest bardzo prosty, a zakupy zajmują zaledwie kilka minut. W dodatku nie trzeba na nie wydawać dużych sum, a każdy internauta sam wybiera, co i za jaką kwotę chce kupić – to może być np. puszka karmy za 3,99 zł, ale też transporter dla kota lub psa za 49,90 zł. Inicjatywę dlaSchroniska.pl można wspomagać też na inne sposoby, np. kupując specjalnie zaprojektowane koszulki.

– Najbardziej cieszymy się, gdy uda nam się znaleźć dla bezdomnego zwierzaka nowy dom, ale mamy świadomość, że nie każdy może sobie pozwolić na adopcję czworonoga. Dlatego cieszymy się, że powstała strona www.dlaSchroniska.pl, dzięki której naszym podopiecznym pomóc może każdy. Nie trzeba mieć zasobnego portfela, nie trzeba też poświęcać wiele czasu na to, by zrobić coś dobrego. Liczy się każdy, nawet najdrobniejszy gest – mówi Anna Pełka z rzeszowskiego schroniska.

Internautów chętnych do wzięcia udziału w akcji nie brakuje, a do pomagania zachęcają również znani polscy artyści i blogerzy, m.in. muzyk Łukasz Zagrobelny oraz aktorki Marta Wierzbicka i Barbara Kurdej-Szatan. Twórcy dlaSchroniska.pl zapraszają do udziału kolejne placówki – projekt jest bowiem otwarty dla ośrodków z całej Polski.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama