Zdjęcie: Pixabay

Co czeka na dzieci i młodzież w internecie? Czy w sieci też istnieje problem pedofilii? Jak zapobiegać cyberprzestępstwom? – na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie już w środę podczas spotkania „Bezpieczeństwo w sieci”. Organizuje je Podkarpacka Programowa Rada Kobiet w Rzeszowie.

Podkarpacka Rada Programowa Kobiet, która działa przy prezydencie Rzeszowa, organizuje kolejne otwarte spotkanie, gdzie będzie można wysłuchać prelekcji specjalistów, z którymi będzie również można porozmawiać.

Tematem środowego (24 października) spotkania będzie cyberprzestępczość. Skierowane je głównie do rodziców oraz pedagogów. Zostaną poruszane tematy dotyczące zagrożeń w sieci dla dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem problemu pedofilii, sposobów edukowania w tym temacie dzieci przez rodziców i pedagogów oraz sposobów działania w przypadku podejrzenia wystąpienia zjawiska wykorzystania seksualnego dziecka.

O ochronie dzieci przed szkodliwymi treściami w cyberprzestrzeni oraz o procedurach reagowania opowie mł. asp. Piotr Marek – detektyw z wydziału do spraw walki z cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Z kolei program prewencji „Cyberbezpieczni” omówi kom. Elżbieta Siupik, specjalista Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Prawo a bezpieczeństwo” – to z kolei tytuł prelekcji prof. Marcina Jurgilewicza z Politechniki Rzeszowskiej. O bezpieczeństwie dzieci będą mówić przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie: nadkom. Adam Szeląg, asp. Tomasz Surowiak i mł. asp. Tomasz Drzał.

„Zaniedbania rodziców w komunikacji i relacji z dzieckiem jako przyczyny poszukiwań relacji „z zewnątrz” – ten temat poruszy psycholog Mateusz Sojka, a o „Możliwości technicznej kontroli zachowań dzieci w przestrzeni cyfrowej – ograniczenia, fakty i mity” opowie informatyk Michał Dydycz.

Spotkanie odbędzie się w środę (24 października) o godz. 18:00 w rzeszowskim ratuszu. Wstęp wolny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama