Zdjęcie: Materiały prasowe

W Zespole Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie mieszkańcy Rzeszowa mogą za darmo wypożyczać specjalistyczny sprzęt – specjalne rowery trójkołowe.

– To wszystko dzięki odzieży, którą oddajemy do specjalnych pojemników – twierdzi Paulina Fajtek z Fundacji Eco Textil. 

Z wypożyczalni można wypożyczyć specjalistyczne rowery trójkołowe w różnych rozmiarach. Mają one duży bagażnik, hamulec ręczny i nożny. Ogromną zaletą trójkołowców jest to, że specjalna konstrukcja umożliwia bezproblemowe utrzymanie równowagi – dzięki temu można odpocząć w każdej chwili podczas jazdy.

Sprzęt wypożycza się na określony czas. Szczegółowych informacji udziela Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF przy ulicy Ofiar Katynia 1, telefon: (17) 748 31 70. Sprzęt można zamówić także online. Dodatkowo, w wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi, chodziki, wózki i kule.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Osoby potrzebujące pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki. – W Polsce działają podobne wypożyczalnie, ale komercyjne – za wynajęcie wózka czy kul trzeba płacić. A dla chorych często stanowi to barierę – mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil, która jest organizatorem wypożyczalni internetowej.

Sprzęt z wypożyczalni internetowej jest dostępny bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.ecotextil.pl w zakładce Wypożyczalnia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama