Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie zaprasza mieszkańców regionu na dwa bezpłatne wydarzenia prozdrowotne. Będą to praktyczne spotkania z ekspertami, podczas których można uzyskać indywidualne porady, wykonać badania i dowiedzieć się, jak skutecznie zadbać o zdrowie oraz codzienne funkcjonowanie.
Wszystko bez zapisów i bez opłat.
Wsparcie dla niepełnosprawnych
Pierwsze wydarzenie odbędzie się 17 grudnia w godzinach 10:00 – 12:00 w siedzibie Podkarpackiego Narodowego Funduszu Zdrowia przy ul. Zamkowej 8 w Rzeszowie. To spotkanie zostało przygotowane z myślą o osobach z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich, którzy chcą lepiej orientować się w przysługujących im prawach i dostępnych formach pomocy.
Dzięki współpracy NFZ z Podkarpackim Oddziałem PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych), uczestnicy będą mogli bezpośrednio porozmawiać z ekspertami i uzyskać jasne odpowiedzi na nurtujące pytania.
Konsultacje pomogą zrozumieć, jakie wsparcie finansowe i organizacyjne jest możliwe, jak skutecznie likwidować bariery w codziennym życiu oraz jakie programy rehabilitacyjne i formy aktywizacji zawodowej są dostępne. To realna oszczędność czasu i energii, ponieważ wszystkie kluczowe informacje można zdobyć podczas jednej wizyty.
Cukrzyca pod kontrolą
Drugie spotkanie zaplanowano na 18 grudnia, również w godzinach 10:00 – 12:00, w tej samej lokalizacji. Wydarzenie poświęcone jest profilaktyce cukrzycy. To choroba, która przez długi czas może rozwijać się bez wyraźnych objawów, a jej późne wykrycie często oznacza poważne konsekwencje zdrowotne.
Uczestnicy będą mogli bezpłatnie sprawdzić poziom glukozy we krwi i od razu skonsultować wynik ze specjalistami. Na miejscu dostępni będą ekspert Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, analityk medyczny oraz dietetyk kliniczny.
Dzięki temu każdy zainteresowany dowie się, jak prawidłowo interpretować wynik badania, jakie codzienne nawyki zmniejszają ryzyko cukrzycy i stanu przedcukrzycowego oraz jak komponować dietę, by skutecznie chronić swoje zdrowie.
Podstawowe badania na miejscu
Dodatkową wartością wydarzenia będzie Kiosk Profilaktyczny, w którym można wykonać podstawowe pomiary zdrowotne. Co ważne, nie kończy się to na samych liczbach. Doradca ds. profilaktyki szczegółowo omówi wyniki i podpowie, jakie działania warto wdrożyć, by poprawić samopoczucie i uniknąć problemów zdrowotnych w przyszłości. To praktyczna wiedza, którą można od razu zastosować w codziennym życiu.
Oba wydarzenia są bezpłatne i otwarte dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia. NFZ zachęca, aby wykorzystać tę okazję do rozmowy z ekspertami, wykonania badań i zdobycia rzetelnych informacji, które mogą przełożyć się na lepszą jakość życia. Grudniowe spotkania w Rzeszowie to prosty krok, by jeszcze przed końcem roku zadbać o zdrowie, bezpieczeństwo i świadomość przysługujących praw.
Czytaj więcej:
Pożar mieszkania w Rzeszowie. Dwie osoby trafiły do szpitala, doszło do ewakuacji mieszkańców





![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)


![Rzeszowskie Juwenalia wystartowały. Barwny korowód studentów przejął miasto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/juwenalia-korowod-2026-15-218x150.jpg)


![Milionowa inwestycja na Podkarpaciu. To strategiczny obiekt dla polskiego przemysłu obronnego [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pociski-155mm-218x150.jpg)



![Z Rzeszowa na europejskie tory. Igor Polak rusza na maraton wyścigowy Formuły 4 [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Igor-Polak-Formula4-0-1-218x150.jpg)










![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)





![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)



![Obcokrajowiec zaatakował nożem w sklepie. Minęły cztery lata, a prawomocnego wyroku nie ma [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/atak-sad-218x150.jpg)
![Skok z iglicy 220-metrowego wieżowca w Rzeszowie. Ekstremalna akcja już w piątek i sobotę [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/skok-olszynki-park-218x150.jpg)
![Która finalistka zostanie Miss Podkarpacia? Wszystko rozstrzygnie się w piątek [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/polska-miss-2026-finalistki-6-218x150.jpg)

![Tragedia na linii Trzciana – Rzeszów. Pociąg potrącił kobietę, ruch całkowicie wstrzymany [AKTUALIZACJA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pilne-plansza-218x150.jpg)



![Milionowa inwestycja na Podkarpaciu. To strategiczny obiekt dla polskiego przemysłu obronnego [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pociski-155mm-324x235.jpg)