Zdjęcie: Pixabay

29 lutego w Rzeszowie osoby, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich, a także poszkodowani przez GetBack będą mogły uzyskać za darmo porady prawne.

Spotkanie odbędzie się w hotel Metropolitan (ul. Słowackiego 16) od godz. 10:30 do 15:00. Organizuje je Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu w Krakowie.

Na przestrzeni kilku lat, w przypadku większości kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich, mimo regularnego spłacania rat, zobowiązania kredytobiorców wzrosły o kilkadziesiąt procent. Wzrosła także wysokość rat.

W 2015 roku w trakcie kampanii wyborczej na prezydenta RP Andrzej Duda obiecywał „frankowiczom” ustawę, która rozwiąże ich problemy. Projekt ustawy wpłynął do parlamentu w 2016 roku, został on jednak zakwestionowany przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W kwietniu 2016 r. Jarosław Kaczyński, prezes PiS, mówił, że kredyty frankowe „stały się formą współczesnego niewolnictwa”. – Bez względu na różne opory i płacze, zapewne także w naszym obozie, uwolnimy Polaków z tej niewoli – obiecywał wtedy Kaczyński. 

W lutym 2017 roku prezes PiS stwierdził jednak, że uregulowanie sytuacji „frankowiczów” w drodze ustawowej jest niemożliwe, a sami kredytobiorcy powinni dochodzić swoich praw przed sądami. „Frankowicze” poczuli się oszukani przez PiS. 

(ram)

redakcja@rzeszow-newspl

Reklama