Bezpłatne, specjalistyczne szkolenia i konsultacje dla przedsiębiorców oraz osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej organizuje rzeszowski ZUS we wszystkich swoich placówkach. Od 23 do 27 listopada trwać będzie „Tydzień Przedsiębiorcy”.

Szkolenia obejmują m.in. następujące zagadnienia: jakość danych a rozliczanie konta w ZUS, rozpoczynanie prowadzenia działalności gospodarczej, rozliczanie i wypłaty świadczeń, sporządzanie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych, inwestowanie w poprawę bezpieczeństwa pracy przy wsparciu ZUS, usługa doradcy ds. ulg i umorzeń.

Ponadto w ramach „Tygodnia Przedsiębiorcy” będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez pracowników partnerów „Tygodnia Przedsiębiorcy”, czyli Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędów Skarbowych, Powiatowego Urzędu Pracy, Narodowego Funduszu Zdrowia.

Uczestnicy szkoleń oraz przedsiębiorcy korzystający z porad będą mieli także możliwość założenia bezpłatnego profilu na PUE ZUS, umożliwiającego m.in. otrzymywanie od stycznia 2016 r. elektronicznych zwolnień lekarskich e-ZLA.

Warto pamiętać, że w całym kraju, przedsiębiorcy są najmniejszą grupą klientów ZUS, która jednocześnie ma z Zakładem najczęstszy kontakt. Składają oni miesięcznie do ZUS ponad 30 mln różnych dokumentów.

Przedsiębiorców, którzy opłacają składki na ubezpieczenia emerytalno-rentowe, mamy dziś blisko 1,9 mln. W porównaniu z ponad 16 mln ubezpieczonych i ponad 7 mln emerytów i rencistów nie jest to dużo. Jednak to właśnie przedsiębiorcy, czyli równocześnie płatnicy składek kontaktują się z ZUS-em najczęściej. To płatnicy opłacają składki za ponad 14 mln osób ubezpieczonych. Tylko w tym roku do ZUS złożyli już 213 mln dokumentów rozliczeniowych.

Szczegółowy harmonogram seminariów oraz dyżurów eksperckich dostępny jest TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama