Zdjęcie: pixabay.pl

Masz ochotę nauczyć się robić zdjęcia? Fundacja Rzeszowska i Fundacja Aparat Caffe organizują bezpłatne, praktyczne i twórcze warsztaty fotografii klasycznej w ramach Sekcji Kultury Fotograficznej „Vintage”. 

– Uczestnicy sekcji „Vintage” w ramach inicjatywy wezmą udział na przełomie sierpnia i września w bezpłatnych warsztatach fotografii klasycznej, na których będą pracować nad fotozadaniami – wyjaśnia Iwona Dusza-Kowalska, prezes Fundacji Aparat Caffe. 

– Następnie uczestnicy zostaną zaangażowani we współtworzenie i realizację programu otwartych fotospotkań, wystawy i publikacji Sekcji „Vintage” – dodaje. 

Warsztaty będą trwały 30 godzin. Pierwsze spotkanie (1 godzina), które poprowadzi Dusza-Kowalska, będzie integracyjne. Uczestnicy dowiedzą się przy okazji także, jak zbierać i dokumentować fotograficzne wspomnienia. 

Kolejne 14 godzin uczestnicy szkolenia będą spotykać się z fotografem Namysławem Tomaką na warsztatach tradycyjnej fotografii srebrowej z wykorzystaniem udostępnianych przez Fundację Aparat Caffe aparatów klasycznych. W trakcie tej części warsztatów w planach jest  spacer fotograficzny i praca w ciemni fotograficznej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kolejną częścią warsztatów, która potrwa 15 godzin, jest „Portret w wielkim formacie”, który poprowadzi fotograf Piotr Kwasiżur. Uczestnicy tego szkolenia będą zgłębiać tajniki pracy z klasycznym aparatem wielkoformatowym oraz pracy w ciemni fotograficznej. 

Warsztaty odbędą się w Rzeszowskim Studio przy ul. Jagiellońskiej 14. Pierwsza grupa będzie mogła się już w studiu zjawić w dniach 19-24 sierpnia po godz. 16:00. Kolejne warsztaty zaplanowano w terminie 26-31 sierpnia; 4, 7 i 14 września oraz w dniach 16-18 września, a także 21 i 28 września. 

Na warsztaty można zgłaszać się do 10 września. Kartę zgłoszeniową, którą można pobrać TUTAJ należy przesłać na adres e-mail: warsztaty@aparatcaffe.pl. Uczestnictwo w sekcji jest bezpłatne. Liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty są dla osób pełnoletnich. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama