Reklama

Urzędy skarbowe w Rzeszowie powoli wracają do działalności stacjonarnej. Od 1 czerwca ich okienka czynne będą 3 dni w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.

Krajowa Administracja Skarbowa niezmiennie zachęca do korzystania z e-usług i kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie.

Rzeszowskie placówki przyjmować będą tylko tych petentów, których obecność w urzędzie jest niezbędna do załatwienia sprawy. Wizyty możliwe będą w poniedziałki, od godz. 12:00 do 18:00, w środy od 9:00 do 15:00 oraz w piątki, od 9:00 do 13:00.

We wszystkich jednostkach klienci przyjmowani będą z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. – Prosimy o stosowanie się do zaleceń wywieszonych w siedzibach urzędów – apeluje Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. 

Przypomnijmy: usługi dostępne na stronie podatki.gov.pl pozwalają na sprawne rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym. Szczegółowe informacje na stronach poszczególnych izb administracji skarbowych, urzędów skarbowych i na podatki.gov.pl

– W serwisie biznes.gov.pl widnieją opisy elektronicznych usług, m.in. informacje o tym, w jaki sposób bez wychodzenia z domu uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach – dodaje rzecznik Chabowska.

Krajowa Informacja Skarbowa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 udziela informacji podatkowych i celnych przez telefon: 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych), 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych), +48 22 330 03 30 (z zagranicy).

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 dostępny jest czat z konsultantem KIS. Rozmowa odbywa się z wykorzystaniem specjalnego formularza na Portalu Podatkowym w zakładce Skontaktuj się z nami – chat z konsultantem.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: