Reklama

Bezpłatne badania okulistyczne będzie można przeprowadzić w najbliższą sobotę (9 lipca) w rzeszowskim szpitalu Pro-Familia.

„Biała Sobota” poświęcona będzie diagnostyce choroby oczu AMD, czyli zwyrodnieniu plamki żółtej związanego z wiekiem. Lekarze przeprowadzą bezpłatne badanie okulistyczne, m.in. OCT – tomografię siatkówki, przekażą najważniejsze informację na temat choroby, a także wyjaśnią jak jej zapobiegać.

„Biała Sobota” dedykowana jest dla osób po 50. roku życia.

– Jak podają liczne naukowe statystyki, nieleczona AMD jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku w krajach wysoko rozwiniętych. Dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka i niezwłoczne leczenie, którym zajmujemy się – wyjaśnia dr Małgorzata Ozimek, specjalista chorób oczu ze szpitala Pro-Familia.

– Bardzo istotne jest, aby na spotkanie pacjenci wzięli ze sobą okulary do czytania – dodaje Ozimek, która będzie uczestniczyć w „Białej Sobocie”. Oprócz niej, wezmą w niej udział także inni doświadczeni specjaliści chorób oczu: dr n. med. Tomasz Chorągiewicz i lek. Ewelina Cisek.

Spotkanie odbędzie się w godzinach od 9:00 do 15:00 na Oddziale Okulistycznym Pro-Familii przy ul. Witolda 6 b w Rzeszowie.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: