Zdjęcie: materiały duetu Kacperczyk

Znamy już pełny skład artystów, którzy wystąpią na głównej scenie 27. Rzeszowskich Juwenaliów. Listę gwiazd uzupełniają: Białas i Kacperczyk.

Kacperczyk to duet tworzony przez pochodzących z Lublina braci – Pawła i Macieja Kacperczyk. Pierwszy z nich odpowiada za produkcję muzyki i gra na perkusji, a drugi jest autorem tekstów, wokalistą i gitarzystą.

Pierwszym utworem duetu był nagrany wspólnie z Gverillą „Kalejdoskop”, na koncie mają też „Blask” stworzony z Ralphem Kaminskim, z którym bracia występowali gościnnie na jego koncertach. 14 lutego 2020 r. ukazała się ich pierwsza płyta „Sztuki Piękne”.

Z koli Białas, właściwie Mateusz Karaś, to polski raper, freestyle’owiec, właściciel wytwórni SBM Label. W Wielkiej Bitwie Warszawskiej, konkursie na najlepszy freestyle, trzykrotnie doszedł do finału. W 2015 roku ukazała się pierwsza studyjna płyta rapera pt. „Rehab”.

Następne lata przyniosły ogromny rozwój samego rapera jak i SBM Labelu. W międzyczasie Białaś wydał cztery kolejne solowe płyty – H8M4, Polon, Hyper2000, H8M5 i trzy albumy we współpracy z Solarem – Z ostatniej ławki, Stage Diving, #nowanormalnosc.

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Białas

Duet Kacperczyk rozpocznie pierwszy dzień 27. Rzeszowskich Juwenaliów, które organizuje Politechnika Rzeszowska. Studenckie święto zaplanowano w dniach 6-7 maja na terenie miasteczka akademickiego PRz. Z kolei Białas rozpocznie drugi dzień juwenaliów. 

10 koncertów w dwa dni

Koncerty na głównej scenie rozpoczynać się będą o godz. 18:30. Przez dwa dni wystąpi na nich 10 artystów. Wcześniej organizatorzy podali, że na głównej scenie zagrają: Enej, ReTo, Lady Pank, Hunter, Dżem, Golec uOrkiestra, Happysad oraz KęKę.

W środę poznaliśmy pełną rozpiskę godzinową koncertów. W pierwszy dzień, jak wspominaliśmy, o 18:30 rozpocznie się koncert duetu Kacperczyk, o 20:30 wystąpi Happysad, o 21:30 – Reto, o 23:30 – Dżem i o 1:00 w nocy – Enej. 

Drugi dzień 27. Rzeszowskich Juwenaliów zacznie się od koncertu Białasa (godz. 18:30), o 20:00 na scenę wejdzie Hunter, o 21:30 przewidziany jest Kękę, na 23:00 zaplanowano występ Lady Pank, a o 1:00 w nocy zacznie grać Golec uOrkiestra.

Cztery sceny

Oprócz głównej sceny, będą działały jeszcze trzy: scena klubowa One Stage, na której wystąpią m.in. FJ Kuba & Neitan oraz Blinders, scena Candela będzie przepełniona latynowskimi klimatami, ostatnia będzie w Centrum Kultury Studenckiej (dawna stołówka). 

Scena One Stage będzie otwarta od godz. 20:00 do 3:00 w nocy, Candela – od 21:00 do 3:00 w nocy. Najdłużej będzie czynna scena w CKS – tam zabawa będzie trwała od 21:00 do białego rana, zacznie się już dzień przed koncertami na głównej scenie – 5 maja. 

Barwny korowód 

Za wstęp na juwenalia trzeba zapłacić. Bilety i karnety do kupienia w Empiku oraz na Empik Bilety i Going, będą też przed wejściem na koncerty. Jednorazowe bilety ulgowe dla studentów i uczniów kosztują 20 zł, dla pozostałych 40 zł, karnety odpowiednio: 30 i 60 zł. 

Juwenalia rozpoczną się od kolorowego korowodu. Studenci spotkają się na Rynku 6 maja o godz. 15:00. W muzyczne rytmy uczestników juwenaliów wprowadzi zespół The Fox Cats – od 15:30, wystąpi też Studencki Zespół Pieśni i Tańca PRz „Połoniny”.

Studenci odbiorą od prezydenta Rzeszowa symboliczne klucze do bram miasta i o 16:30 barwny korowód ruszy na miasteczko akademickie PRz. Wśród dodatkowych atrakcji będą jeszcze: bungee, wesołe miasteczko, strefa gastronomiczna i sklep juwenaliowy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama