Zdjęcie: Służba Celna
Reklama

Ponad 40 kilogramów krajanki tytoniowej wykryli funkcjonariusze rzeszowskiej Mobilnej Grupy Służby Celnej podczas kontroli przesyłek pocztowych. Zawierały krajankę tytoniową. Wywęszyła ją „Bianka” – pies celników.

W piątek rano (9 grudnia br.) celnicy kontrolowali przesyłki pocztowe w firmie kurierskiej, której magazyny znajdują się w jednej z podrzeszowskich miejscowości. Funkcjonariusze skorzystali z pomocy „Bianki” – psa służbowego wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych.

– Labradorka szczególnie zainteresowała się 13 przesyłkami. W każdej z nich znajdowała się krajanka tytoniowa – w sumie 40,5 kg, która wbrew obowiązującej ustawie o podatku akcyzowym nie była oznaczona polskimi znakami akcyzy – poinformowała Iwona Rzeźniczek z Izby Celnej w Przemyślu.

Wartość rynkową zatrzymanego towaru funkcjonariusze szacują na kwotę 27 tys. zł. Gdyby ten towar trafił do nielegalnego obrotu Skarb Państwa straciłby 31 tys. zł.

Tylko w ostatnich dwóch miesiącach br. (październik-listopad) w ręce rzeszowskich celników wpadło ponad 600 kg krajanki tytoniowej i 134 kg suszu tytoniowego.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.