
“Biblia: Próba” Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu i “Białe małżeństwo” Teatru Polskiego we Wrocławiu nagrodzone przez publiczność i jury siódmego Festiwalu Nowego Teatru. w Rzeszowie
Nagroda publiczności siódmego Festiwalu Nowego Teatru powędrowała do “Biblii: Próby” Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.
“Jest coś niesamowitego w tym spektaklu, w którym liczą się jedynie kanoniczny biblijny tekst i aktor. Ten ostatni na scenie się jakby uświęca, ale nie w taki sposób jak składany w ofierze Chrystus.
Sam Hiob i jego umartwione ciało wydają się tu tragiczniejsze, godniejsze szacunku i litości. Hiob cierpi bowiem bez potrzeby i bez sensu. Możliwe, że zarówno teatr, jak i Biblia nigdy nie były równie blisko człowieka” – pisaliśmy po spektaklu. Recenzja w całości dostępna jest – TUTAJ.
Nagrodę Główną im. Joanny Puzyny-Chojki przyznano “Białemu małżeństwu” Teatru Polskiego we Wrocławiu. “Za dynamiczne przedstawienie problemu przemocy” – zdecydowało jury, w którym zasiedli akredytowani dziennikarze. Nasza recenzja znajduje się – TUTAJ.
Bądź na bieżąco.
Nagrodę dodatkową jury otrzymał zespół aktorski spektaklu “Wiśniowy sad” Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. “Za wybitne role indywidualne i wysoką jakość kreacji zbiorowej” – uzasadniło festiwale jury. My “Wiśniowy sad” recenzowaliśmy – TUTAJ.
7. Festiwal Nowego Teatru w Rzeszowie trwał w dniach 22-30 października, w tym czasie odbyło się sześć spektakli konkursowych. Nagrody rozdano w sobotni wieczór. Festiwalowi patronował Rzeszów News.



(taz)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.


![40-latek bez dachu nad głową. Nocował na mrozie w namiocie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/bezdomny-namiot-brzozow3-218x150.jpg)



![Tragedia na Podkarpaciu. Kobieta zginęła w pożarze domu jednorodzinnego [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-markowa-1-218x150.jpg)

![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)









![Spektakularne prace na S19. TBM „Karpatka” przygotowywana na drugą nawę tunelu [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/tbm-karpatka-druga-nawa-218x150.jpg)


![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)










![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)
![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)










