Reklama

Już ponad 1000 biegaczy zapisało się do udziału w 8. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Impreza odbędzie się 12 kwietnia.

To jego oficjalna nazwa. PKO pojawi się również w nazwach pozostałych masowych miejskich imprez biegowych – Maratonu i Biegu Niepodległości. Bank PKO BP został bowiem głównym sponsorem tych imprez.

– Umowę podpisaliśmy na trzy lata – powiedział na dzisiejszej konferencji w ratuszu Mirosław Wierzbicki ze Stowarzyszenia Rzeszów Biega, organizatora półmaratonu i pozostałych biegów.

Oczywiście finansowe warunki umowy nie są upubliczniane, ale wiadomo, że PKO BP, to jeden z hojniejszych sponsorów, zaangażowanych w promowanie imprez biegowych w Polsce. Patronuje też m.in. akcji „Biegam Bo Lubię”, która odbywa się w całym kraju i polega na organizacji bezpłatnych treningów biegowych.

Pobiegną dla Julki

Do tego, podczas sponsorowanych wydarzeń, prowadzone są charytatywne akcje, ukierunkowane przede wszystkim na pomoc niepełnosprawnym lub ciężko chorym dzieciom. Nie inaczej będzie podczas rzeszowskiego półmaratonu.

– Tym razem będzie to akcja „Biegnę dla Julki” – powiedział Aleksander Waśko, dyrektor I oddziału PKO BP w Rzeszowie, – To dziewczynka chora na serce.

Julka urodziła się z poważną, złożoną siniczną wadą serca (Tetralogią Fallota ze skrajnym zwężeniem tętnicy płucnej). Pieniądze przeznaczone będą na opłacenie, zaplanowanej na czerwiec, operacji dziewczynki.

Od fundacji stworzonej przez bank, otrzyma 20 tys. zł., pod warunkiem, że 40 biegaczy doczepi sobie do strojów karteczki z nazwą akcji. Z tym nie będzie raczej problemu.

Trasa będzie płaska i bardzo szybka

Trasa 8. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego ma dwie jednakowe pętle, przebiegać będzie ulicami centrum Rzeszowa oraz przez tereny wzdłuż Wisłoka. Start i meta będą się znajdować w Centrum Handlowym Millenium Hall przy ul. Kopisto 1. Start o godz. 12:30.

Tak jak w poprzednich latach, przy okazji półmaratonu zorganizowane będą także biegi dla dzieci i młodzieży. Start o godz. 9:30.

– To dla nas bardzo ważne – mówi Marcin Stopa, sekretarz miasta i sam zapalony biegacz. – Chcemy wyciągnąć dzieci i młodzież sprzed komputerów. Żeby poczuły ducha rywalizacji i były częścią dużej sportowej imprezy. Z pomiarem czasu, z medalami i całą tą otoczką…

Dla innych początkujących, którzy chcieliby spróbować swoich sił na dystansie półmaratonu a boją się, że to ich jednak przerasta, organizatorzy stworzyli specjalną kategorię biegową – sztafetę.

Będzie o co walczyć

I co dla niektórych równie ważna informacja – kilka słów o nagrodach…

– Zwycięzca półmaratonu, kobieta i mężczyzna, otrzyma 3 tys. zł. – mówił Mirosław Wierzbicki. – Najlepsza sztafeta 1,2 tys. zł. Do tego nagrody finansowe w nowej kategorii, dla najlepszego Polaka – 1 tys. zł.

Będą też finansowe nagrody w kategoriach wiekowych i dla najlepszego rzeszowianina. Samych pucharów zakupiono już 150 sztuk.

Zapisy do 8. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego cały czas trwają i wygląda na to, że może paść rekord frekwencji. Ruszyły już również zapisy do udziału w maratonie. Tę imprezę zaplanowano na 17-18 października. Sezon biegowy zakończy, jak w poprzednim roku Bieg Niepodległości. Odbędzie się 11 listopada.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.runrzeszow.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: