Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Setki osób pobiegną w sobotę i niedzielę przez miasto. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, autobusy miejskie pojadą objazdami. 

Biegowy weekend rozpocznie się w sobotę (1 października) od startów najmłodszych uczestników. Ale te, które spowodują utrudnienia w ruchu, zostaną otwarte w samo południe. 

O godz. 12:00, z Rynku, ruszą uczestnicy 7. Biegu na Piątkę o Puchar Pratt & Whitney. Jego uczestnicy pokonają trasę ulicami: Kościuszki, Sokoła, Sobieskiego, Piłsudskiego, Grunwaldzką, Moniuszki, Zygmuntowską, 3 Maja, Lubomirskich, Podpromie, Szopena i Słowackiego. W tych miejscach będą utrudnienia w ruchu (do 13:00).

Z kolei niedziela (2 października) to 10. Maraton Rzeszowski i 8. Sztafeta Maratońska. Ich uczestnicy wystartują jednocześnie o godzinie 9:30 sprzed ratusza. Do pokonania będą mieli trasę o długości 42.195 m, składającą się z dwóch jednakowych pętli. 

W związku z maratonem utrudnienia w ruchu wystąpią m.in. na ulicach: Sokoła, Sobieskiego, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Dąbrowskiego, Powstańców Warszawy, Hetmańskiej i Sobieskiego. Większość z tych jezdni będzie przejezdna, wyłączony będzie jeden pas ruchu, który zajmą zawodnicy.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że zarówno w sobotę jak i niedzielę, podczas biegów, autobusy będą jeździć objazdami. 

1 października (sobota)

w godz. ok. 12:00-13:00:

Linie 2 i 14 do przystanku Kopisto Most Zamkowy 04 jadą bez zmian, następnie skręcą w Szopena, pojadą Targową, przez Plac Wolności i Piłsudskiego, i dalej jadą już swoją trasą.

Na przystankach Pl. Wolności 01 oraz Szopena Filharmonia 01, autobus zatrzyma się na pasie ruchu.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

w godz. ok. 11:00-13:00:

Linie 5, 6, 12, 13 i 37 do przystanku Hetmańska podzamcze 01 nie ma zmian, następnie pojadą przez Plac. Śreniawitów, Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Krakowska/Marszałkowska, i dalej bez zmian.

2 października (niedziela)

w godz. ok. 8:00-16:00:

Linie 2 i 14 do przystanku Kopisto Most Zamkowy 04 nie ma bez zmian, następnie skręcają w: Szopena, jadą Targową, Pl. Wolności, Piłsudskiego, i dalej bez zmian;

Linie 5, 6, 12, 13 i 37 do przystanku Powstańców Warszawy Dom Studenta 09 bez zmian, następnie: Podwisłocze, Kopisto, Most Zamkowy, Szopena, i dalej bez zmian;

Linie 8, 26, 34, i 58 do przystanku Powstańców Warszawy Dom Studenta 09/ Warszawy / Podwisłocze 07 bez zmian, następnie nadal Powst. Warszawy – Dąbrowskiego – Lisa-Kuli, i dalej bez zmian;

Na ulicach Powst. Warszawy, Dąbrowskiego, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Pl. Wolności, autobusy zatrzymają się na pasie ruchu.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama