Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

1500 zawodników wystartuje w najbliższy weekend w zawodach biegowych w Rzeszowie. Będą to 7. Bieg na Piątkę o Puchar Pratt & Whitney, 10. Maraton Rzeszowski i 8. Sztafeta Maratońska. W sobotę także biegi dla dzieci i młodzieży.

Biegowy weekend rozpocznie się od sobotnich (1 października) biegów dla najmłodszych. Udział w zawodach jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszego zgłoszenia w biurze zawodów. Rejestracja trwa do piątku (30 września) w godz. 16:00-18:00 w hali Podpromie lub w rzeszowskim ratuszu, w sobotę od godz. 8:00.

– Czekamy na zawodników we wszystkich grupach wiekowych, urodzonych po 2004 roku – mówi Mirosław Wierzbicki ze stowarzyszenia Rzeszów Biega, które organizuje zawody.

Pierwszy bieg wystartuje o godz. 9:20, ostatni o 10:50. Zawodnicy będą rywalizować na trasie biegnącej od Rynku przez ulice: Kościuszki i 3 Maja. – Przygotowaliśmy mnóstwo nagród, będziemy je przyznawać w kategoriach dziewcząt i chłopców – zachęca do udziału w zawodach Mirosław Wierzbicki.

Także z Rynku, ale w samo południe wystartuje 7. Bieg na Piątkę o Puchar Pratt & Whitney. Jego uczestnicy pokonają 5-kilometrową trasę ulicami: Kościuszki, Sokoła, Sobieskiego, Piłsudskiego, Grunwaldzką, Moniuszki, Zygmuntowską, 3 Maja, Lubomirskich, Podpromie, Szopena i Słowackiego. W tych miejscach będą utrudnienia w ruchu (do 13:00).

Niedziela (2 października) to 10. Maraton Rzeszowski i 8. Sztafeta Maratońska. Ich uczestnicy wystartują jednocześnie o godzinie 9:30 spod ratusza. Do pokonania będą mieli trasę o długości 42.195 m, składającą się z dwóch jednakowych pętli. Limit czasu dla zawodników to 6 godzin. Zgłosiło się już rekordowe 60 sztafet oraz ponad 350 zawodników.

Ci ostatni na królewskim dystansie będą rywalizować indywidualnie. – Lista startowa z pewnością jeszcze się wydłuży, mamy jeszcze wolne pakiety startowe, które na bieżąco są rezerwowane przez kolejnych uczestników. Przygotowaliśmy mnóstwo wartościowych nagród o wartości ponad 35 tys. zł – mówi Piotr Kowal z Rzeszów Biega.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W związku z maratonem utrudnienia w ruchu wystąpią m.in. na ulicach: Sokoła, Sobieskiego, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Dąbrowskiego, Powstańców Warszawy, Hetmańskiej i Sobieskiego. Większość z tych jezdni będzie przejezdna, wyłączony będzie jeden pas ruchu, który zajmą zawodnicy.

Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa, nie ma wątpliwości, że w weekend czeka nas prawdziwe święto sportu i zdrowego stylu życia. – Zawody organizowane w Rzeszowie od lat mają znakomitą renomę w całej Polsce. Bierze w nich udział coraz więcej osób – mówi Stopa, który sam jest stałym uczestnikiem zawodów.

Podobnego zdania jest Renata Grabska, utytułowana biegaczka z Rzeszowa. – Regularny ruch ma znakomity wpływ na zdrowie i kondycję. Od lat trenuję i biorę udział w zawodach różnej rangi – mówi Grabska, która ostatnio w barwach CWKS Resovii wywalczyła m.in.  dwa złote medale podczas 32. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. 

Szczegółowe informacje na temat weekendowych biegów znajdziecie na stronie internetowej www.runrzeszow.pl.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama