Zdjęcie: Materiały Rady Miasta Rzeszowa

Do marca 2020 roku biuro Rady Miasta Rzeszowa ma się wynieść z zabytkowej willi przy alei Pod Kasztanami. Radio Rzeszów, które jest właścicielem budynku, wypowiedziało umowę dzierżawy. 

Od ponad 10 lat biuro Rady Miasta Rzeszowa znajduje się w zabytkowej willi z 1899 roku przy alei Pod Kasztanami. Obiekt na potrzeby rady miasto wynajmuje od Radia Rzeszów. Za wynajem willi płaci rozgłośni 9,5 tys. miesięcznie. 

Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta, we wtorek poinformował, że Radio Rzeszów wypowiedziało miastu umowę dzierżawy. – Termin wypowiedzenia mija w marcu 2020 roku – poinformował Dec.  

Według przewodniczącego Deca, który jest także członkiem Rady Programowej Radia Rzeszów, rozgłośnia w zabytkowej willi planuje urządzić pomieszczenia biurowe. 

Przemysław Tejkowski, prezesa Radia Rzeszów, niechętnie rozmawia. – To nie jest temat do dyskusji. To nasz budynek, skończyła się umowa i o czym tu dyskutować? Jak pan Dec chce robić jakąś zadymę, niech sobie robi. To śmieszne i żenujące, co on wyprawia – mówi nam Tejkowski.

A co powstanie w zabytkowej willi po wyprowadzce biura Rady Miasta? – Mam swoje plany. Nie wiem, skąd to nagłe zainteresowanie, co będzie w budynku. Dla mnie to śmieszne, po prostu – odpowiada Przemysław Tejkowski. 

O ile niewiele można się dowiedzieć, co powstanie w willi, tak jest już plan, gdzie ma przenieść się biuro Rady Miasta. Jej siedziba od przyszłego roku ma być w Rynku, w jednej z kamienic, w której obecnie jest wydział inwestycji. „Inwestycje” przeniosą się do biurowca przy ul. Targowej 1, który miasto w tym roku przejęło od samorządu wojewódzkiego.

Przewodniczący Andrzej Dec nie jest zachwycony tym scenariuszem. Uważa, że zabytkowa willa przy alei Pod Kasztanami jest o wiele bardziej reprezentacyjnym miejscem. – Nie ma tu też problemu z parkingiem – zauważa Dec. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama