Zdjęcie: Pixabay

O założeniu firmy wielu marzy. Ale jak ją prowadzić, skąd wziąć pieniądze na start, gdzie i w jaki sposób się promować? Tego dowiecie się podczas bezpłatnych szkoleń „BizneStart-ABC Przedsiębiorczości. Organizuje je WUP w Rzeszowie. 

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie organizuje cykl spotkań w czterech swoich filiach: w Przemyślu, Tarnobrzegu, Rzeszowie oraz Krośnie.

Eksperci podpowiadają

Specjaliści z różnych dziedzin odpowiedzą na zagadnienia związane z założeniem jednoosobowej działalności oraz udzielą wskazówek, jak prowadzić swoją firmę. 

Od eksperta z zakresu przedsiębiorczości dowiecie się, jakie są pierwsze kroki w kreowaniu pomysłów na siebie i swój biznes oraz jak sprawnie zarejestrować firmę. W ułożeniu i opracowaniu własnego modelu biznesowego pomoże specjalista od Funduszy Europejskich, z których pochodzi wiele form wsparcia dla początkujących biznesów.

Netto a brutto, przychód a dochód – często mylące się pojęcia i znaczenia wyjaśni fachowiec z Urzędu Skarbowego. Opowie również o kosztach, sposobie rozliczania wpływów i podpowie, jaka będzie dla danego pomysłu najlepsza forma opodatkowania. 

Składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz obraz obowiązujących ulg dla rozpoczynających działalność gospodarczą nakreśli zaś przedstawiciel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Niezwykle ważnym punktem we współczesnej gospodarce są wszechobecne social media. Trener marketingu z firmy Koala Marketing opowie o zastosowaniu wyszukiwarki Google oraz w jaki sposób skorzystać z jej algorytmów, by wypromować swoją markę. Wprowadzi pojęcia przydatne w mediach społecznościowych i podpowie, z jakich funkcji najlepiej korzystać, by działalność stała się rozpoznawalna.

Swój udział w szkoleniach można zgłaszać telefonicznie lub mailowo u koordynatorów wydarzeń. Lista znajduje się na końcu tekstu.

Trzydniowe szkolenia „BizneStart”, które będą odbywać się w siedzibach Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ułatwią wielu kreatywnym, twórczym i pracowitym osobom założenie firmy, która z czasem może przekształcić się w prosperujące przedsiębiorstwo.

– Jesteśmy otwarci na udział w szkoleniu obywateli Ukrainy, jednak ze względu na jego specjalistyczny charakter niezbędna jest komunikatywna znajomość języka polskiego – podkreśla Krzysztof Powrózek, kierownik wydziału ds. promocji i komunikacji społecznej w rzeszowskim WUP. 

(kms)

Harmonogram szkoleń:

– 15, 16, 20 czerwca – oddział zamiejscowy w Przemyślu, ul. Kościuszki 2, koordynator szkolenia Ewa Dybek, tel. 573 497 798, e-mail: edybek@wup-rzeszow.pl

– 22-26 czerwca – oddział zamiejscowy w Tarnobrzegu, ul. 1 Maja 4a, koordynator szkolenia: Małgorzata Paluch, tel. 15 822 15 94, wew. 342, e-mail: mpaluch@wup-rzeszow.pl

– 10-12 lipca – Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, ul. Naruszewicza 11, koordynator szkolenia Renata Mac-Szylar, tel. 17 85 09 275, e-mail: rszylar@wup-rzeszow.pl

– 17-19 lipca – oddział zamiejscowy w Krośnie, ul. Lewakowskiego 27B, koordynator szkolenia Monika Tęczar, tel. 601 475 651, e-mail: mteczar@wup-rzeszow.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama