Reklama

Prawie 2 kg marihuany i profesjonalny sprzęt do uprawy odnaleźli rzeszowscy policjanci w budynkach gospodarczych należących do 27-letniego mieszkańca Rudnika nad Sanem.

[Not a valid template]

 

Przed tygodniem policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Jeden z nich usłyszał zarzuty zlecenia przywozu z Holandii blisko 3 kg marihuany, a drugi zarzut posiadania ponad 150 tabletek ekstazy.

Policjanci zlikwidowali też nielegalną plantację konopi. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Rzeszowie wciąż ustalają, kto jest zamieszany w ten nielegalny proceder, skąd i do kogo trafiały narkotyki.

Funkcjonariusze ustalili, że 27-latek z Rudnika nad Sanem, u którego zabezpieczono ekstazy, niedawno wszedł w posiadanie nieruchomości. Zdecydowano o przeszukaniu gospodarstwa. Okazało się, że mężczyzna właśnie tam zajmował się nielegalnym procederem.

– W zabudowaniach gospodarczych ujawniono blisko 2 kilogramy suszu konopi. Zabezpieczono także profesjonalny namiot i akcesoria do prowadzenia uprawy – poinformowała KWP Rzeszowie.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama