Zdjęcia: Materiały prasowe

W Rzeszowie rozpocznie się ogólnopolski cykl koncertów „Block Party x Łomża”, które odbędą się w czerwcu w 9 największych polskich miastach. W stolicy Podkarpacia 6 czerwca wystąpią: PRO8L3M, Schafter i Dziarma. 

Rzeszowskie Block Party odbędzie się na placu eventowym Millenium Hall. Organizatorzy zapowiadają, że wszystkie koncerty na czerwcowej trasie będą „spektakularne”, połączone z bogatą oprawą wizualną.

Formuła Bloc Party sięga głębokich lat 80., kiedy to DJ-e wraz ze swoimi ulicznymi składami mierzyli się na wyjątkową selekcję muzyczną i głośność sound systemów w osiedlowych parkach Nowego Jorku.

– „Block Party x Łomża” nawiązuje do tej szczytnej tradycji – twierdzą organizatorzy, dodając, że to będzie „największa współczesna trasa koncertowa polskiej muzyki miejskiej”. W rzeszowskim Block Party wezmą udział: PRO8L3M, Schafter i Dziarma”. 

Warszawski hip-hopowy skład PRO8L3M tworzą: raper Oskar Tuszyński i DJ Piotr „Steez” Szulc, znany szerzej choćby z projektu Niewidzialna Nerka, czy występów z Sokołem i Marysią Starostą. 

Z kolei pochodzący z Górnego Śląska raper Schafter, właściwie Wojciech Laskowski, jest uważany za jednego z najzdolniejszych młodych polskich muzyków i producentów, to członek kolektywu LTE Boys Global.

Dziarma zaś, właściwie Agata Dziarmagowska, zyskała popularność dzięki udziałowi w programie X Factor, która jest nazywana „przyszłą królową polskiego rapu”, podczas koncertu w Rzeszowie zaprezentuje pierwszą EP zatytułowaną „V”.

Bilety na „Block Party x Łomża” można kupować w Empik Bilety i na platformie Going. W tej chwili w sprzedaży jest trzecia pula biletów w cenie 105 zł. Bramki na koncert zostaną otwarte o 17:00. W czasie koncertu będzie działała strefa gastronomiczna Łomża. 

„Block Party x Łomża” zawita także do: Katowic (6 czerwca), Gdańska (10 czerwca), Krakowa (12 czerwca), Warszawy (13 czerwca), Poznania (19 czerwca), Łodzi (20 czerwca), Szczecina (26 czerwca) i Wrocławia (27 czerwca). 

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama