W dalszym ciągu, od wczoraj, na drogach dojazdowych do trzech przejść granicznych, po ukraińskiej stronie granicy trwa blokada. Wczoraj około godziny 19.30 po stronie ukraińskiej utworzono kolejną blokadę na drodze dojazdowej do trzeciego przejścia granicznego Medyka-Szeginie.

– Blokada drogi ma miejsce 5 km od granicy państwa, w miejscowości Mościska na Ukrainie. Pojazdy, które są przepuszczane przez blokujących, na bieżąco podlegają odprawie granicznej w przejściu. Aktualnie, bezproblemowo można wjechać i wyjechać na Ukrainę przez przejście graniczne Budomierz-Hruszew. Jednakże, tam mogą być odprawiane jedynie samochody osobowe (o masie całkowitej do 3,5 t) – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Służby graniczne i podkarpacka policja kierują podróżnych na przejścia graniczne w województwie lubelskim.

Wczoraj rano po stronie ukraińskiej około 300 osób zablokowało drogę dojazdową do przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec. Tutaj służby graniczne odprawiają jedynie pojazdy, które zostają przepuszczone przez blokadę po stronie ukraińskiej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Po południu po stronie ukraińskiej utworzono nową blokadę na drodze dojazdowej do przejścia granicznego Krościenko-Smolnica. – Blokada utworzona jest 2 km od granicy państwa i jak na razie nie przekłada się to na utrudnienia w odprawach granicznych.  Przejście Krościenko-Smolnica działa i odprawia zgłaszających się podróżnych. Po przekroczeniu granicy, podróżni najprawdopodobniej, mają możliwość ominięcia tej blokady drogi – informuje BOSG.

Blokada dróg dojazdowych do przejść granicznych jest związana z krwawymi zamieszkami na Ukrainie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama