Boeing przeniósł swoje centrum serwisowe do Panattoni Park Rzeszów [FOTO]

W nowym miejscu Boeing Distribution Services będzie mógł składować ponad dwukrotnie większą liczbę części lotniczych. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W środę, 31 maja, oficjalnie Boeing Distribution Services otworzył swoje centrum w nowym miejscu – w Zaczerniu koło Rzeszowa. Centrum otwarto na terenie Panattoni Park Rzeszów, w sąsiedztwie lotniska w Jasionce. Wcześniej BDS swoją siedzibę miał przy ulicy Załęskiej.

W nowym miejscu, Boeing Distribution Services wynajął 3000 m kw. Firma może tam składować ponad dwukrotnie większą liczbę części lotniczych niż dotychczas – w sumie blisko 50 tysięcy. W nowym obiekcie pracuje ponad 40 osób. 

BDS w Polsce obsługuje ok. 200 klientów. – Rynek lotniczy rośnie, jest coraz więcej firm lotniczych, które mają zapotrzebowanie na części – mówi Edyta Wielgosz, dyrektor BDS w Polsce. Popyt rośnie także na części militarne, szczególnie po wybuchu wojny na Ukrainie. 

Dzięki zmianie siedziby centrum serwisowego Boeinga, firma skróci czas dostaw części lotniczych dla klientów komercyjnych i wojskowych, w tym linii lotniczych, producentów oryginalnego wyposażenia oraz dostawców usług związanych z remontami samolotów. 

Michael Heidinger, prezes Boeinga na Niemcy, Beneluks oraz Europę Środkową i Wschodnią, powiedział, że koncern rozszerza działalność „w tętniącym życiem regionie Podkarpacia i całej Europie”. – Tworząc nowe miejsca pracy i możliwości dla partnerstw przemysłowych. 

Na otwarciu centrum Boeinga w nowym miejscu był także Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Zapowiedział, że w urzędzie wyznaczy osobę do kontaktu z amerykańskim gigantem lotniczym. 

BDS działa w Polsce od 2005 r. Centrum w Rzeszowie jest drugim co do wielkości centrum dystrybucyjnym Boeinga w Europie, po centrum materiałów chemicznych i specjalistycznych w Hensteadt-Ulzburg w Niemczech.

– Nasi klienci potrzebują produktów i usług we właściwym czasie i miejscu – mówi William Ampofo, wiceprezes ds. części, usług dystrybucyjnych oraz łańcucha dostaw w Boeing Global Services.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama