Fot:. Materiały firmy. Na zdjęciu biurowiec SkyRes, w którym znajduje się Deloitte
Reklama

Boeing, amerykański koncern lotniczy, otworzy w Rzeszowie swoje biuro. Wynajął prawie 6600 m kw. w budynku SkyRes.

O wejściu Boeinga do Rzeszowa informują portale poświęcone polskiemu rynku nieruchomości i wynajmowaniu powierzchni biurowych. Stolica Podkarpacia może się pochwalić kolejną światową marką, która tutaj ulokuje swój biznes. 

Boeing zdecydował się otworzyć w Rzeszowie swoje biuro – w 14-kondygnacyjnym budynku SkyRes, który znajduje się przy ulicy Warszawskiej. SkyRes powstał w 2015 roku, inwestorem budynku była spółka Developres. W biurowcu jest m.in. Deloitte. 

Boeing: atrakcja lokalizacja 

Amerykański koncern lotniczy wynajął w SkyRes biuro o powierzchni blisko 6600 m kw. – To największa pod względem liczby metrów kwadratowych transakcja najmu sfinalizowana dotychczas na rzeszowskim rynku biurowym – informują serwisy branżowe. 

W ściągnięciu Boeinga do Rzeszowa pomagała międzynarodowa agencja Cushman & Wakefield. – Biznesowy rozwój Polski Wschodniej jest niezaprzeczalny i cieszy szczególnie w aktualnej sytuacji geopolitycznej – podkreśla Michał Galimski z Cushman & Wakefield.

– W krótkim czasie znaleźliśmy budynek idealnie odpowiadający naszym potrzebom. Szukaliśmy nowoczesnej, centralnej i atrakcyjnej lokalizacji, która zapewniłaby miejsce dla naszych lokalnych zespołów – twierdzi David Packer, manager ds. nieruchomości w Boeingu.

Amerykański koncern został skuszony m.in. bliską odległością do lotniska w Jasionce, dogodnym połączeniem z autostradą A4. Wejście Boeinga do Rzeszowa w 2016 roku przewidywał już Rafał Stepnowski, prezes Jeppesen Poland, spółki należącej do koncernu.

Z kolei w maju 2022 r. na Politechnice Rzeszowskiej Boeing otworzył drugi w Polsce, po Łodzi, Pop-Up Newton Room, gdzie pasją do lotnictwa zarażani są uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i pierwszych klas szkoły średniej oraz nauczyciele. 

Rzeszów przyciąga światowe marki 

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, jest bardzo zadowolony, że kolejny światowy potentat przemysłu lotniczego zainwestował w mieście. Nasze miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla międzynarodowych przedsiębiorstw technologicznych – uważa prezydent. 

Jego zdaniem, Rzeszów przyciąga już nie tylko międzynarodową produkcję, czy zaawansowaną działalność badawczo-rozwojową, ale także wyspecjalizowane usługi biznesowe dla innowacyjnych gałęzi globalnej gospodarki.

Boeing otrzyma wszelką niezbędną pomoc na każdym etapie działalności w Rzeszowieobiecuje Konrad Fijołek. Na razie nie wiadomo, czym dokładnie Boeing w stolicy Podkarpacia będzie się zajmował, ile osób zatrudni i kiedy otworzy biuro. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama