Bogdan Romaniuk zastąpił Wojciecha Buczaka na stanowisku wicemarszałka podkarpackiego – tak w piątek zdecydował sejmik podkarpacki.

[Not a valid template]

 

Romaniuk jest członkiem Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jarka, partii, która jest wyborczym koalicjantem PiS. Romaniuk dotychczas był przewodniczącym sejmiku podkarpackiego. Zmiana na stanowisku wicemarszałka była konieczna, bo Wojciech Buczak, który pełnił tę funkcję, został posłem PiS.

Kandydaturę Bogdana Romaniuka zaproponował marszałek podkarpacki Władysław Ortyl, który przypomniał, że Romaniuk z samorządem jest związany od wielu lat, był m.in. starostą kolbuszowskim.

– Bogdan Romaniuk pracował już w zarządzie pod moim kierownictwem. Jego przygotowanie będzie wykorzystywane w pracach zarządu województwa podkarpackiego – powiedział Ortyl.

Za powołaniem Bogdana Romaniuka na stanowiska wicemarszałka głosowało 25 radnych, 1 był przeciwko, 4 radnych wstrzymało się od głosu. – Będę pracował po to, aby województwo i nasz piękny region rozwijał się – mówił Romaniuk i podziękował za poparcie.

W zarządzie województwa będzie odpowiadał za sprawy dotyczące transportu i kultury.

Romaniuk dostał głosy, oprócz swoich klubowych kolegów, także radnych PSL.  Na stanowisku przewodniczącego sejmiku zastąpił go Jerzy Borcz z PiS, w poprzedniej kadencji członek klubu PO. – Postaram się nie zawieść zaufania. Będę dbać o to, aby każdy mógł się swobodnie wypowiedzieć – powiedział Borcz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jedno odchodzą, drudzy przychodzą

Po wyborach parlamentarnych doszło do kilku zmian personalnych w sejmiku. Wojciecha Buczaka w sejmiku zastąpi Jacek Kotula, który jest znany z organizowania pikiet antyaborcyjnych. Kotula działa w Fundacji Pro – Prawo do Życia.

W sejmiku nie będzie zasiadała już także Anna Schmidt-Rodziewicz oraz Mieczysław Miazga (oboje z PiS) i Joanna Frydrych (PO). Wszyscy zostali posłami. Schmidt-Rodziewicz zastąpi Anna Huk, była radna Radymna, a Miazgę – Ewa Leniart, obecna dyrektorka IPN w Rzeszowie. Za Frydrych do sejmiku wejdzie Sławomir Miklicz, były przewodniczący sejmiku w poprzedniej kadencji.

Nowi radni zostaną zaprzysiężeni na następnej sesji. W sejmiku podkarpackim rządzi PiS. Ma 18 radnych. W opozycji jest PO (5 radnych) i PSL (9 radnych). Niezrzeszona jest Lidia Błądek, którą PiS wyrzucił ze swoich szeregów.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama