Nowym szefem Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie został młodszy inspektor Bogusław Kania. Akt powołania wręczono mu w środę w ratuszu.

Bogusław Kania na stanowisku komendanta rzeszowskiej policji zastąpił Witolda Szczekalę, który w marcu przeszedł na emeryturę. W środę w ratuszu szef podkarpackiej policji dr Krzysztof Pobuta wręczył Kani akt powołania na stanowiska komendanta miejskiego policji w Rzeszowie.

Podczas uroczystości, w których wziął m.in. Tadeusza Ferenc, prezydent Rzeszowa, a także przedstawiciele sądu i prokuratury, na stanowisko zastępcy komendanta powołany został podinspektor Mirosław Wośko.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, szef podkarpackiej policji podkreślił wysokie kwalifikacje Bogusława Kani oraz jego doświadczenie zawodowe i przygotowanie powołanych oficerów do pełnienia służby na nowych odpowiedzialnych stanowiskach.

Kania zapewnił, że dołoży starań, aby poziom bezpieczeństwa w Rzeszowie stale się podnosił. Zależy mu również na dobrej współpracy z władzami samorządowymi.

Bogusław Kania jest policjantem z 20-letnim stażem. Służbę rozpoczął w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W 2005 r. został naczelnikiem Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Od marca 2008 r. Kania był zastępcą komendanta rzeszowskiej policji, nadzorował pion prewencji, był wielokrotnie odznaczany, m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi.

Z kolei Mirosław Wośko w policji pracuje od ponad 20 lat. Zaczął od Oddziału Prewencji Policji. W rzeszowskiej komendzie pracuje od 1998 r. W 2005 r. został zastępcą naczelnika sekcji prewencji, a 2007 r. objął stanowisko naczelnika tego wydziału. Wośko będzie nadzorował pion prewencji.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama